Stembureau Gemeentehuis 2 in Capelle aan den IJssel (2023)
Postcode 2903 AR · Wijk Middelwatering Oost
Hier zijn 1.322 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 309 | 23,4% | 26,8% | −3,4 pp | 3,3% |
| GroenLinks-PvdA | 205 | 15,5% | 13,5% | +2,1 pp | 4,4% |
| VVD | 199 | 15,1% | 14,7% | +0,3 pp | 3,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 181 | 13,7% | 11,8% | +1,9 pp | 4,4% |
| SGP | 71 | 5,4% | 4,9% | +0,4 pp | 4,1% |
| D66 | 66 | 5,0% | 5,3% | −0,3 pp | 3,6% |
| SP | 43 | 3,3% | 3,4% | −0,2 pp | 3,6% |
| DENK | 41 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp | 4,5% |
| Forum voor Democratie | 36 | 2,7% | 2,9% | −0,2 pp | 3,6% |
| ChristenUnie | 33 | 2,5% | 2,7% | −0,2 pp | 3,5% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,0% | 1,9% | +0,1 pp | 3,9% |
| CDA | 23 | 1,7% | 2,6% | −0,9 pp | 2,5% |
| BIJ1 | 20 | 1,5% | 0,8% | +0,7 pp | 7,4% |
| 50PLUS | 16 | 1,2% | 0,6% | +0,6 pp | 7,1% |
| JA21 | 16 | 1,2% | 1,2% | −0,0 pp | 3,8% |
| Volt | 16 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp | 3,9% |
| BBB | 11 | 0,8% | 1,8% | −1,0 pp | 1,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 1,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 4,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 5,9% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 7,7% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,8% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 4,2% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 2,1% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −3,4 pp minder dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 31 stembureaus: 3,8% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- OBS West 1.340 stemmen · PVV 24%
- Moria Kerk 1.280 stemmen · PVV 29%
- Het Kinderlab 1.354 stemmen · PVV 33%
- Sportpark 't Slot 1.265 stemmen · PVV 27%
- PCB De Horizon 1.363 stemmen · PVV 25%
- IJsselzicht 1.246 stemmen · PVV 27%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.