Stembureau Gemeentehuis 1 in Capelle aan den IJssel (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2903 AR · Wijk Middelwatering Oost

Hier waren 556 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 551 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 29,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Capelle 162 29,4% 29,1% +0,3 pp 2,4%
VVD 65 11,8% 10,8% +1,0 pp 2,6%
D66 62 11,3% 12,4% −1,1 pp 2,2%
SGP 41 7,4% 8,6% −1,2 pp 2,1%
SP 41 7,4% 4,6% +2,8 pp 3,8%
PvdA 39 7,1% 6,2% +0,9 pp 2,7%
Capels Bewoners Belang 36 6,5% 7,1% −0,5 pp 2,2%
GROENLINKS 30 5,4% 6,4% −0,9 pp 2,0%
CDA 29 5,3% 5,3% +0,0 pp 2,4%
ChristenUnie 27 4,9% 5,4% −0,5 pp 2,1%
BVNL 19 3,4% 4,1% −0,6 pp 2,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 97 stemmen · 17,6% van alle stemmen hier
  2. Harriët Westerdijk (VVD) · 48 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
  3. Zinho Schelkers (D66) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Willem Vlot (SP) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  5. Arwin van Buuren (SGP) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  6. Jolanda den Engelsman (CDA) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Lisette Feuth (D66) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Mediha Aktaş (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Sjoerd Geissler (PvdA) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Martin van Gent (Capels Bewoners Belang) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Tatjana Šormaz (BVNL) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Marita Pengel (Capels Bewoners Belang) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Willeke Ravenna (Leefbaar Capelle) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 15e van de 51 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen493
Geldige volmachtbewijzen63
Toegelaten kiezers556
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)556
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,90% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Capelle aan den IJssel en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.