Stembureau Buurtcentrum De Trefhoek in Capelle aan den IJssel (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 2905 TW · Wijk Oostgaarde Noord

Hier waren 671 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 666 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 43,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Capelle 290 43,5% 36,8% +6,7 pp 3,0%
SP 96 14,4% 7,1% +7,3 pp 5,2%
PvdA 54 8,1% 7,4% +0,7 pp 2,8%
D66 51 7,7% 10,3% −2,6 pp 1,9%
VVD 50 7,5% 11,2% −3,7 pp 1,7%
GROENLINKS 45 6,8% 5,7% +1,1 pp 3,0%
ChristenUnie 27 4,1% 6,0% −1,9 pp 1,7%
CDA 26 3,9% 6,6% −2,7 pp 1,5%
SGP 14 2,1% 8,1% −6,0 pp 0,7%
JEZUS LEEFT 13 2,0% 0,8% +1,1 pp 5,9%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 178 stemmen · 26,7% van alle stemmen hier
  2. Eddy Patty (Leefbaar Capelle) · 37 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  3. Jay Pahladsingh (SP) · 35 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  4. Harriët Westerdijk (VVD) · 33 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Pieter Holkamp (D66) · 27 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Elbert Raadsen (GROENLINKS) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  7. Jolanda den Engelsman (CDA) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  8. Charlotte van Dorp (Leefbaar Capelle) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Monirah Schep (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Daniel Thenu (SP) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Josien van Cappelle (D66) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. M.W. van Buuren (SGP) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Sjoerd Geissler (PvdA) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. R.R. van der Perk (JEZUS LEEFT) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 24e van de 32 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen614
Geldige volmachtbewijzen57
Toegelaten kiezers671
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)671
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Capelle aan den IJssel en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.