Hoe stemde Breda noord-west in Breda in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Heksenwiel, Kroeten, Kievitsloop, Gageldonk, Muizenberg

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 12 stembureaus in Breda noord-west 13.720 geldige stemmen uitgebracht (12,3% van alle stemmen in Breda). PVV werd hier de grootste met 20,5%. Vergeleken met heel Breda scoorden PVV (+7,3 pp) en Forum voor Democratie (+1,6 pp) hier hoger en D66 (−4,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.807 20,5% 13,1% +7,3 pp
D66 2.694 19,6% 23,9% −4,3 pp
VVD 2.041 14,9% 18,3% −3,4 pp
GroenLinks-PvdA 1.757 12,8% 13,3% −0,5 pp
CDA 1.241 9,0% 10,6% −1,5 pp
JA21 870 6,3% 5,9% +0,4 pp
Forum voor Democratie 654 4,8% 3,2% +1,6 pp
SP 294 2,1% 1,9% +0,2 pp
50PLUS 276 2,0% 1,3% +0,7 pp
Partij voor de Dieren 244 1,8% 2,3% −0,5 pp
DENK 229 1,7% 2,0% −0,4 pp
BBB 206 1,5% 1,2% +0,3 pp
Volt 124 0,9% 1,4% −0,5 pp
ChristenUnie 80 0,6% 0,4% +0,2 pp
NSC 42 0,3% 0,3% −0,0 pp
BIJ1 36 0,3% 0,3% −0,0 pp
BVNL 32 0,2% 0,2% +0,1 pp
SGP 25 0,2% 0,2% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 14 0,1% 0,1% −0,0 pp
DE LINIE 14 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 14 0,1% 0,1% −0,0 pp
NL PLAN 12 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 10 0,1% 0,1% −0,0 pp
Vrij Verbond 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
FNP 1 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Breda noord-west

Andere wijken in Breda

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Breda · Alle stembureaus