Stembureau 's-Heerenhoek in Borsele (2023)
Hier zijn 1.292 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 32,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 422 | 32,7% | 23,0% | +9,6 pp | 12,2% |
| VVD | 199 | 15,4% | 13,2% | +2,2 pp | 10,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 195 | 15,1% | 11,6% | +3,5 pp | 11,2% |
| BBB | 143 | 11,1% | 8,5% | +2,6 pp | 11,2% |
| GroenLinks-PvdA | 90 | 7,0% | 8,6% | −1,6 pp | 7,0% |
| CDA | 63 | 4,9% | 4,9% | +0,0 pp | 8,7% |
| D66 | 46 | 3,6% | 3,1% | +0,4 pp | 9,8% |
| SP | 29 | 2,2% | 2,2% | +0,1 pp | 8,9% |
| Forum voor Democratie | 22 | 1,7% | 1,9% | −0,2 pp | 7,6% |
| JA21 | 14 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp | 12,3% |
| ChristenUnie | 13 | 1,0% | 2,1% | −1,1 pp | 4,1% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 5,9% |
| SGP | 13 | 1,0% | 16,4% | −15,4 pp | 0,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 10,7% |
| 50PLUS | 9 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 9,8% |
| BIJ1 | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 27,3% |
| Volt | 3 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 3,8% |
| DENK | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 6,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 33,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Borsele, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −15,4 pp minder dan gemiddeld in Borsele.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 19 stembureaus: 8,6% van alle geldige stemmen in Borsele en 0,0126% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Borsele komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Borsele
- Heinkenszand, De Stenge A 1.371 stemmen · PVV 27%
- Heinkenszand, Dijkstede 1.254 stemmen · PVV 22%
- 's-Gravenpolder, De Zwake 1.451 stemmen · SGP 48%
- Lewedorp 1.142 stemmen · PVV 29%
- 's-Gravenpolder, Dorpshuis B 963 stemmen · SGP 46%
- Heinkenszand, De Stenge B 924 stemmen · PVV 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.