Hoe stemde Nieuw-Buinen in Borger-Odoorn in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Nieuw-Buinen Buitengebied, Nieuw-Buinen Midden

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Nieuw-Buinen 2.589 geldige stemmen uitgebracht (14,8% van alle stemmen in Borger-Odoorn). PVV werd hier de grootste met 30,6%. Vergeleken met heel Borger-Odoorn scoorden PVV (+10,2 pp) en JA21 (+0,9 pp) hier hoger en D66 (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 792 30,6% 20,4% +10,2 pp
VVD 314 12,1% 15,3% −3,2 pp
CDA 311 12,0% 11,6% +0,4 pp
D66 227 8,8% 12,7% −3,9 pp
GroenLinks-PvdA 191 7,4% 11,0% −3,6 pp
Forum voor Democratie 180 7,0% 6,8% +0,1 pp
JA21 162 6,3% 5,3% +0,9 pp
BBB 115 4,4% 6,2% −1,7 pp
SP 84 3,2% 2,5% +0,7 pp
ChristenUnie 58 2,2% 1,7% +0,5 pp
50PLUS 47 1,8% 2,0% −0,2 pp
SGP 42 1,6% 1,0% +0,6 pp
NSC 20 0,8% 0,5% +0,3 pp
Partij voor de Dieren 16 0,6% 1,6% −0,9 pp
BVNL 10 0,4% 0,3% +0,1 pp
Volt 9 0,3% 0,6% −0,2 pp
Vrede voor Dieren 7 0,3% 0,3% +0,0 pp
DENK 2 0,1% 0,1% −0,1 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Nieuw-Buinen

Andere wijken in Borger-Odoorn

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Borger-Odoorn · Alle stembureaus