Hoe stemde Reeuwijk-Dorp in Bodegraven-Reeuwijk in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Reeuwijk-Dorp Kern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Reeuwijk-Dorp 1.267 geldige stemmen uitgebracht (5,4% van alle stemmen in Bodegraven-Reeuwijk). VVD werd hier de grootste met 24,3%. Vergeleken met heel Bodegraven-Reeuwijk scoorden VVD (+7,8 pp) en BBB (+2,5 pp) hier hoger en SGP (−4,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 308 | 24,3% | 16,5% | +7,8 pp |
| CDA | 201 | 15,9% | 15,7% | +0,2 pp |
| D66 | 174 | 13,7% | 13,7% | +0,0 pp |
| PVV | 155 | 12,2% | 14,0% | −1,8 pp |
| JA21 | 109 | 8,6% | 6,7% | +1,9 pp |
| BBB | 71 | 5,6% | 3,1% | +2,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 71 | 5,6% | 7,3% | −1,7 pp |
| SGP | 51 | 4,0% | 8,4% | −4,4 pp |
| Forum voor Democratie | 37 | 2,9% | 4,2% | −1,2 pp |
| ChristenUnie | 31 | 2,4% | 4,2% | −1,8 pp |
| 50PLUS | 12 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 11 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp |
| DENK | 8 | 0,6% | 1,7% | −1,1 pp |
| Volt | 8 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| SP | 7 | 0,6% | 1,0% | −0,5 pp |
| BVNL | 5 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp |
| NSC | 3 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Reeuwijk-Dorp
- Dorpshuis De Kaag Reeuwijk-Dorp Kern · 2811 LE · 1.267 stemmen · VVD 24%
Andere wijken in Bodegraven-Reeuwijk
- Bodegraven-Zuid 8.811 stemmen · PVV 15%
- Reeuwijk-Brug 5.913 stemmen · VVD 22%
- Bodegraven-Noord 3.646 stemmen · CDA 18%
- Driebruggen 1.358 stemmen · SGP 22%
- Nieuwerbrug aan den Rijn 1.289 stemmen · PVV 19%
- Waarder 1.145 stemmen · SGP 30%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.