Stembureau De Voghelsanck in Bloemendaal

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 2114 ES · Wijk Vogelenzang

Hier waren 455 kiezers toegelaten (3,6% van alle toegelaten kiezers in Bloemendaal) en zijn 455 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 18,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 85 18,7% 19,3% −0,7 pp 3,5%
Hart voor Bloemendaal 84 18,5% 16,6% +1,9 pp 4,0%
VVD 78 17,1% 20,6% −3,5 pp 3,0%
Zelfstandig Bloemendaal 60 13,2% 6,7% +6,5 pp 7,1%
D66 51 11,2% 20,6% −9,3 pp 2,0%
CDA 41 9,0% 8,4% +0,6 pp 3,8%
Liberaal Bloemendaal 30 6,6% 4,6% +2,0 pp 5,2%
SP 26 5,7% 3,2% +2,5 pp 6,5%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Bloemendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marielys Roos-Andriesse (Hart voor Bloemendaal) · 67 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
  2. Rolf Harder (VVD) · 46 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  3. R.M. Slewe (Zelfstandig Bloemendaal) · 40 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  4. Attiya Gamri (PvdA) · 34 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
  5. Tine van Heerikhuize (CDA) · 33 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  6. Heleen Hoek (Liberaal Bloemendaal) · 24 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  7. Harold Koster (PvdA) · 21 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  8. Tine Westerveld (PvdA) · 20 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  9. Bart Vernooij (D66) · 19 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  10. Hans Teunissen (VVD) · 18 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  11. Tuur Elzinga (SP) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Marleen Smit-Buijs (D66) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. C. Faas (Zelfstandig Bloemendaal) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Jan Willem van Os (SP) · 7 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Jacqueline Vrolijk-Gevaert (VVD) · 6 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −9,3 pp minder dan gemiddeld in Bloemendaal.
  • Qua gewicht is dit het 16e van de 20 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Bloemendaal en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Bloemendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen406
Geldige volmachtbewijzen49
Toegelaten kiezers455
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)455
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,23% in Bloemendaal en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Bloemendaal

Alle stembureaus in Bloemendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.