Stembureau Adventskerk in Bloemendaal (2023)
Hier zijn 1.064 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 46,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 495 | 46,5% | 32,3% | +14,2 pp | 9,9% |
| D66 | 144 | 13,5% | 13,5% | +0,1 pp | 6,9% |
| GroenLinks-PvdA | 101 | 9,5% | 17,8% | −8,3 pp | 3,7% |
| PVV | 98 | 9,2% | 10,6% | −1,4 pp | 6,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 87 | 8,2% | 9,5% | −1,3 pp | 5,9% |
| CDA | 50 | 4,7% | 3,3% | +1,4 pp | 9,8% |
| Volt | 35 | 3,3% | 3,3% | −0,0 pp | 6,9% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 1,4% | 2,8% | −1,3 pp | 3,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,9% | 0,5% | +0,5 pp | 13,3% |
| Forum voor Democratie | 7 | 0,7% | 1,3% | −0,7 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 6 | 0,6% | 0,7% | −0,2 pp | 5,4% |
| BBB | 4 | 0,4% | 1,4% | −1,1 pp | 1,8% |
| JA21 | 4 | 0,4% | 0,5% | −0,2 pp | 4,9% |
| SP | 4 | 0,4% | 1,5% | −1,1 pp | 1,7% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 11,8% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 4,0% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,9% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp | – |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Bloemendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +14,2 pp meer dan gemiddeld in Bloemendaal.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 15 stembureaus: 6,9% van alle geldige stemmen in Bloemendaal en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Bloemendaal komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Bloemendaal
- Het Trefpunt 1.066 stemmen · VVD 26%
- Centraal Servicepunt Bennebroek 1.051 stemmen · VVD 23%
- Vondelschool 1.135 stemmen · VVD 41%
- Dorpshuis Vogelenzang 950 stemmen · PVV 23%
- Gebouw Tinholt 1.317 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Aelbertsberg 920 stemmen · VVD 34%
Alle stembureaus in Bloemendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.