Stembureau OBS Bijvanck in Blaricum (2023)
Postcode 1261 MX · Wijk Blaricum
Hier zijn 1.003 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 205 | 20,4% | 17,9% | +2,6 pp | 14,8% |
| VVD | 179 | 17,8% | 34,2% | −16,3 pp | 6,7% |
| GroenLinks-PvdA | 161 | 16,1% | 10,2% | +5,8 pp | 20,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 125 | 12,5% | 11,7% | +0,8 pp | 13,8% |
| D66 | 89 | 8,9% | 8,1% | +0,8 pp | 14,2% |
| SP | 48 | 4,8% | 2,0% | +2,8 pp | 30,6% |
| CDA | 36 | 3,6% | 2,9% | +0,7 pp | 16,2% |
| DENK | 34 | 3,4% | 1,7% | +1,7 pp | 26,4% |
| Forum voor Democratie | 30 | 3,0% | 2,4% | +0,6 pp | 16,0% |
| BBB | 23 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 14,0% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 1,6% | 1,8% | −0,2 pp | 11,3% |
| ChristenUnie | 11 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 15,5% |
| Volt | 10 | 1,0% | 1,7% | −0,7 pp | 7,6% |
| 50PLUS | 8 | 0,8% | 0,3% | +0,5 pp | 34,8% |
| JA21 | 8 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp | 13,3% |
| SGP | 8 | 0,8% | 0,2% | +0,6 pp | 42,1% |
| BIJ1 | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 44,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 3,7% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 25,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 50,0% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 100,0% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 25,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 12,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Blaricum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −16,3 pp minder dan gemiddeld in Blaricum.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 7 stembureaus: 12,9% van alle geldige stemmen in Blaricum en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 8 stemmen in Blaricum komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Blaricum
- Restaurant Bruis Blaricum 1.141 stemmen · VVD 36%
- De Torenhof 864 stemmen · VVD 62%
- Gemeentehuis 1.259 stemmen · VVD 32%
- LTV de Bijvanck 794 stemmen · VVD 30%
- Wijkcentrum De Malbak 1.307 stemmen · PVV 21%
- Dorpshuis de Blaercom 1.397 stemmen · VVD 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.