Hoe stemde Broekpolder in Beverwijk in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Waterwijk

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Broekpolder 2.896 geldige stemmen uitgebracht (12,6% van alle stemmen in Beverwijk). PVV werd hier de grootste met 27,1%. Vergeleken met heel Beverwijk scoorden VVD (+7,7 pp) en D66 (+1,2 pp) hier hoger en PVV (−2,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 786 27,1% 30,1% −2,9 pp
VVD 668 23,1% 15,3% +7,7 pp
GroenLinks-PvdA 320 11,0% 13,3% −2,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 315 10,9% 11,2% −0,3 pp
D66 195 6,7% 5,6% +1,2 pp
DENK 120 4,1% 3,9% +0,2 pp
Forum voor Democratie 94 3,2% 3,3% −0,0 pp
SP 83 2,9% 4,3% −1,4 pp
BBB 67 2,3% 3,3% −0,9 pp
CDA 47 1,6% 2,3% −0,6 pp
Partij voor de Dieren 38 1,3% 2,2% −0,9 pp
Volt 38 1,3% 1,3% +0,1 pp
JA21 37 1,3% 0,9% +0,3 pp
50PLUS 22 0,8% 0,8% −0,1 pp
ChristenUnie 19 0,7% 0,6% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 17 0,6% 0,6% −0,1 pp
Splinter 9 0,3% 0,2% +0,2 pp
BIJ1 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,1 pp
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 1 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Broekpolder

Andere wijken in Beverwijk

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Beverwijk · Alle stembureaus