Stembureau Zalencentrum Prinsenhof in Best (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Hier zijn 1.532 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 310 20,2% 17,6% +2,6 pp 9,1%
D66 280 18,3% 19,5% −1,2 pp 7,5%
VVD 259 16,9% 18,1% −1,2 pp 7,4%
CDA 252 16,4% 14,1% +2,3 pp 9,2%
JA21 117 7,6% 7,3% +0,3 pp 8,3%
GroenLinks-PvdA 104 6,8% 8,1% −1,3 pp 6,6%
Forum voor Democratie 55 3,6% 3,6% +0,0 pp 8,0%
BBB 38 2,5% 2,0% +0,5 pp 9,8%
50PLUS 33 2,2% 1,8% +0,4 pp 9,5%
ChristenUnie 19 1,2% 1,3% −0,1 pp 7,5%
SP 19 1,2% 1,6% −0,4 pp 6,2%
Partij voor de Dieren 16 1,0% 1,1% −0,1 pp 7,3%
Volt 14 0,9% 1,0% −0,1 pp 7,2%
DENK 4 0,3% 1,5% −1,2 pp 1,4%
BIJ1 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 14,3%
NSC 3 0,2% 0,3% −0,1 pp 4,6%
Vrede voor Dieren 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 10,7%
BVNL 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 5,0%
NL PLAN 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 11,1%
Vrij Verbond 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 33,3%
DE LINIE 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
SGP 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Best, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,6 pp meer dan gemiddeld in Best.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 12 stembureaus: 8,0% van alle geldige stemmen in Best en 0,0147% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Best komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Best

Alle stembureaus in Best

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.