Stembureau Sporthal Naestenbest in Best (2023)
Postcode 5684 GJ · Wijk Wilhelminadorp
Hier zijn 1.936 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 508 | 26,2% | 25,8% | +0,4 pp | 10,5% |
| VVD | 301 | 15,5% | 20,9% | −5,4 pp | 7,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 257 | 13,3% | 14,3% | −1,0 pp | 9,6% |
| GroenLinks-PvdA | 225 | 11,6% | 10,8% | +0,9 pp | 11,1% |
| D66 | 143 | 7,4% | 7,3% | +0,1 pp | 10,4% |
| DENK | 102 | 5,3% | 1,6% | +3,7 pp | 33,8% |
| SP | 83 | 4,3% | 3,9% | +0,4 pp | 11,5% |
| BBB | 63 | 3,3% | 3,6% | −0,4 pp | 9,3% |
| Forum voor Democratie | 58 | 3,0% | 1,7% | +1,3 pp | 18,5% |
| CDA | 41 | 2,1% | 3,2% | −1,1 pp | 6,9% |
| ChristenUnie | 38 | 2,0% | 1,4% | +0,6 pp | 15,0% |
| Partij voor de Dieren | 25 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 9,4% |
| Volt | 24 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp | 8,4% |
| JA21 | 19 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 15,0% |
| 50PLUS | 15 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 12,8% |
| SGP | 8 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 19,0% |
| BIJ1 | 7 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 22,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 7,8% |
| PartijvdSport | 3 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 37,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 11,8% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 16,7% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 18,2% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 9,1% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 50,0% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 4,3% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Best, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,4 pp minder dan gemiddeld in Best.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 11 stembureaus: 10,3% van alle geldige stemmen in Best en 0,0188% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 10 stemmen in Best komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Best
- Brandweerkazerne 1.956 stemmen · PVV 27%
- Gemeenschapshuis Vlinderhei 1.864 stemmen · VVD 29%
- Zalencentrum Prinsenhof 1.968 stemmen · PVV 28%
- Bestwijzer 1.585 stemmen · PVV 26%
- Gymzaal De Heivelden 2.187 stemmen · VVD 26%
- Buurthuis Kadans 1.578 stemmen · PVV 37%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.