Stembureau Buurthuis Kadans Bureau B in Best (2022)
Postcode 5684 TS · Wijk Wilhelminadorp
Hier waren 514 kiezers toegelaten (4,3% van alle toegelaten kiezers in Best) en zijn 512 geldige stemmen uitgebracht. Jongerenpartij JO werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Jongerenpartij JO | 106 | 20,7% | 14,7% | +6,0 pp | 6,1% |
| Best Open | 91 | 17,8% | 13,0% | +4,8 pp | 5,9% |
| Gemeentebelangen Best | 76 | 14,8% | 7,2% | +7,6 pp | 9,0% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS | 67 | 13,1% | 13,4% | −0,3 pp | 4,3% |
| VVD | 60 | 11,7% | 18,3% | −6,6 pp | 2,8% |
| CDA | 50 | 9,8% | 12,9% | −3,1 pp | 3,3% |
| D66 | 44 | 8,6% | 15,7% | −7,1 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 18 | 3,5% | 4,9% | −1,4 pp | 3,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Best, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jo van den Boogaard (Jongerenpartij JO) · 52 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Véronique Zeeman (Best Open) · 45 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Diana van Weert - van Geffen (Gemeentebelangen Best) · 45 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Marieke Gondrie (CDA) · 27 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Marius Ekamp (D66) · 27 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- John Verheijen (VVD) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rob Vader (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Teuntje Berkhout (Jongerenpartij JO) · 21 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Albert Vermeulen (Gemeentebelangen Best) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Evi Thijssen (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Harry Crielaars (Best Open) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Greetje Brugman (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Thierry Vriens (VVD) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Puck Berkhout (Jongerenpartij JO) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Steven van der Heijden (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen Best haalde hier +7,6 pp meer dan gemiddeld in Best.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 15 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Best en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Best komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 459 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 55 |
| Toegelaten kiezers | 514 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 513 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Best en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Best
- Sporthal Naestenbest Bureau B 513 stemmen · Jongerenpartij JO 18%
- Gymzaal De Heivelden 504 stemmen · VVD 26%
- Bestwijzer 531 stemmen · CDA 18%
- Kindcentrum Platijn 399 stemmen · D66 20%
- Sporthal Naestenbest Bureau A 568 stemmen · Jongerenpartij JO 18%
- Buurthuis Kadans Bureau A 645 stemmen · Jongerenpartij JO 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.