Hoe stemde Beltrum in Berkelland in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Beltrum 2.124 geldige stemmen uitgebracht (6,9% van alle stemmen in Berkelland). BBB werd hier de grootste met 42,0%. Vergeleken met heel Berkelland scoorden BBB (+24,5 pp) en CDA (+2,0 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−7,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| BBB | 893 | 42,0% | 17,5% | +24,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 368 | 17,3% | 20,9% | −3,5 pp |
| PVV | 333 | 15,7% | 21,2% | −5,6 pp |
| VVD | 200 | 9,4% | 12,5% | −3,1 pp |
| CDA | 118 | 5,6% | 3,6% | +2,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 62 | 2,9% | 10,3% | −7,4 pp |
| D66 | 32 | 1,5% | 4,0% | −2,4 pp |
| SP | 28 | 1,3% | 2,9% | −1,6 pp |
| Forum voor Democratie | 26 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp |
| JA21 | 18 | 0,8% | 0,6% | +0,3 pp |
| Volt | 14 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 13 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 5 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Beltrum
- Kulturhus Beltrum Beltrum · 7156 MG · 1.325 stemmen · BBB 42%
- Sporthal de Sonders (zaal) Beltrum · 7156 MH · 799 stemmen · BBB 42%
Andere wijken in Berkelland
- Eibergen 8.393 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 23%
- Borculo 7.457 stemmen · PVV 21%
- Neede 7.060 stemmen · PVV 27%
- Ruurlo 5.561 stemmen · BBB 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.