Stembureau O.K. Verenigingsgebouw in Bergen NH (2025)
Postcode 1931 CA · Wijk Egmond aan Zee
Hier zijn 1.308 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 283 | 21,6% | 12,5% | +9,2 pp | 10,9% |
| VVD | 256 | 19,6% | 19,7% | −0,2 pp | 6,2% |
| D66 | 180 | 13,8% | 19,6% | −5,8 pp | 4,4% |
| GroenLinks-PvdA | 158 | 12,1% | 14,7% | −2,7 pp | 5,2% |
| CDA | 105 | 8,0% | 10,2% | −2,2 pp | 4,9% |
| JA21 | 101 | 7,7% | 6,3% | +1,4 pp | 7,7% |
| Forum voor Democratie | 75 | 5,7% | 5,1% | +0,6 pp | 7,1% |
| Partij voor de Dieren | 40 | 3,1% | 2,9% | +0,2 pp | 6,6% |
| BBB | 30 | 2,3% | 2,7% | −0,4 pp | 5,4% |
| 50PLUS | 24 | 1,8% | 1,3% | +0,6 pp | 9,2% |
| SP | 24 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 8,2% |
| Volt | 8 | 0,6% | 1,4% | −0,7 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 7 | 0,5% | 0,5% | +0,1 pp | 7,0% |
| BVNL | 5 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 9,4% |
| DENK | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 8,1% |
| NSC | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 2,7% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 12,5% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,2 pp | 2,9% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,9% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,3% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Bergen NH, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Bergen NH.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 20 stembureaus: 6,3% van alle geldige stemmen in Bergen NH en 0,0126% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Bergen NH komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Bergen NH
- Sportcentrum De Beeck 1.377 stemmen · D66 23%
- Bibliotheek Bergen 1.266 stemmen · VVD 28%
- Zorgcentrum De Marke 1.259 stemmen · D66 20%
- Dorpshuis Hanswijk 1.251 stemmen · VVD 18%
- Dorpscentrum De Blinkerd 1.245 stemmen · VVD 19%
- Frankenstate 1.225 stemmen · VVD 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.