Hoe stemde Leuth in Berg en Dal in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Leuth 1.183 geldige stemmen uitgebracht (5,0% van alle stemmen in Berg en Dal). PVV werd hier de grootste met 26,2%. Vergeleken met heel Berg en Dal scoorden BBB (+2,8 pp) en SP (+0,8 pp) hier hoger en PVV (−1,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 310 | 26,2% | 27,7% | −1,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 203 | 17,2% | 17,7% | −0,6 pp |
| VVD | 167 | 14,1% | 14,7% | −0,6 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 142 | 12,0% | 12,9% | −0,9 pp |
| BBB | 81 | 6,8% | 4,1% | +2,8 pp |
| D66 | 79 | 6,7% | 7,2% | −0,5 pp |
| SP | 55 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp |
| CDA | 41 | 3,5% | 3,2% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 39 | 3,3% | 2,9% | +0,4 pp |
| Volt | 23 | 1,9% | 1,4% | +0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 14 | 1,2% | 1,6% | −0,4 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,9% | 0,3% | +0,6 pp |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,4 pp |
| ChristenUnie | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Leuth
- Muziekvereniging D.E.S. Leuth · 6578 AA · 1.183 stemmen · PVV 26%
Andere wijken in Berg en Dal
- Groesbeek 8.744 stemmen · PVV 34%
- Millingen aan de Rijn 3.672 stemmen · PVV 33%
- Beek 2.471 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Ooij 1.877 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Berg en Dal 1.557 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Breedeweg 1.547 stemmen · PVV 43%
- De Horst 1.054 stemmen · PVV 28%
- Heilig Landstichting 640 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Kekerdom 388 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Ubbergen 362 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.