Stembureau Zalencentrum De Sleutel in Berg en Dal (2018)
Postcode 6562 DC · Wijk Breedeweg
Hier waren 1.099 kiezers toegelaten (6,6% van alle toegelaten kiezers in Berg en Dal) en zijn 1.089 geldige stemmen uitgebracht. V.O.L.G. werd hier de grootste met 25,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| V.O.L.G. | 275 | 25,3% | 9,0% | +16,3 pp | 18,6% |
| CDA | 251 | 23,0% | 15,1% | +8,0 pp | 10,1% |
| Sociaal Groesbeek | 151 | 13,9% | 7,2% | +6,7 pp | 12,7% |
| GVP | 149 | 13,7% | 9,5% | +4,2 pp | 9,5% |
| GROENLINKS | 93 | 8,5% | 13,5% | −4,9 pp | 4,2% |
| PvdA | 70 | 6,4% | 6,0% | +0,4 pp | 7,1% |
| VVD | 55 | 5,1% | 6,8% | −1,7 pp | 4,9% |
| D66 | 25 | 2,3% | 4,9% | −2,6 pp | 3,1% |
| VBenD | 9 | 0,8% | 7,7% | −6,9 pp | 0,7% |
| Gemeente- Jeugd- en Sportbelangen | 8 | 0,7% | 10,0% | −9,3 pp | 0,5% |
| Polderbreed | 3 | 0,3% | 10,4% | −10,1 pp | 0,2% |
| Blanco | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Berg en Dal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Peters (Sociaal Groesbeek) · 113 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Erik Weijers (V.O.L.G.) · 110 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Rona Vree (GROENLINKS) · 83 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Sylvia Fleuren (CDA) · 81 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Irma van de Scheur (GVP) · 81 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Rob Verheijen (CDA) · 64 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Johanna Brouwer (V.O.L.G.) · 52 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Hans Lamers (CDA) · 42 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Peter Zwitserloot (V.O.L.G.) · 39 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Lesley Albers (PvdA) · 38 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Mechteld ten Doesschate-Barones van Hardenbroek van Ammerstol (VVD) · 37 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Hennie Eikholt (GVP) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Roland Coenen (V.O.L.G.) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Tessa Vorderman (D66) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ruud Verstraaten (GVP) · 17 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: V.O.L.G. haalde hier +16,3 pp meer dan gemiddeld in Berg en Dal.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 23 stembureaus: 6,6% van alle geldige stemmen in Berg en Dal en 0,0161% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Berg en Dal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 982 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 117 |
| Toegelaten kiezers | 1.099 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.099 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,91% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Berg en Dal en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Berg en Dal
- Zorgcentrum 't Höfke, Verbindingsweg 6 1.156 stemmen · VBenD 33%
- Kulturhus Beek, Roerdompstraat 6 998 stemmen · VBenD 48%
- De Sprong, Pr. Bernhardstraat 3, Ooij 1.345 stemmen · Polderbreed 57%
- Gemeentehuis Groesbeek 942 stemmen · CDA 23%
- Muziekgebouw DES, Klaproostraat 2, Leuth 851 stemmen · Polderbreed 54%
- Clubgebouw 'De Treffers' 815 stemmen · GVP 26%
Alle stembureaus in Berg en Dal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.