Stembureau Op de Heuvel, Ericastraat 39 in Berg en Dal (2018)
Postcode 6561 VX · Wijk Groesbeek
Hier waren 781 kiezers toegelaten (4,7% van alle toegelaten kiezers in Berg en Dal) en zijn 769 geldige stemmen uitgebracht. Sociaal Groesbeek werd hier de grootste met 32,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Sociaal Groesbeek | 253 | 32,9% | 7,2% | +25,7 pp | 21,3% |
| GVP | 168 | 21,8% | 9,5% | +12,4 pp | 10,8% |
| V.O.L.G. | 93 | 12,1% | 9,0% | +3,1 pp | 6,3% |
| CDA | 77 | 10,0% | 15,1% | −5,1 pp | 3,1% |
| PvdA | 62 | 8,1% | 6,0% | +2,0 pp | 6,3% |
| GROENLINKS | 52 | 6,8% | 13,5% | −6,7 pp | 2,3% |
| VVD | 33 | 4,3% | 6,8% | −2,5 pp | 3,0% |
| VBenD | 10 | 1,3% | 7,7% | −6,4 pp | 0,8% |
| D66 | 9 | 1,2% | 4,9% | −3,7 pp | 1,1% |
| Gemeente- Jeugd- en Sportbelangen | 8 | 1,0% | 10,0% | −9,0 pp | 0,5% |
| Polderbreed | 4 | 0,5% | 10,4% | −9,8 pp | 0,2% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Berg en Dal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Peters (Sociaal Groesbeek) · 181 stemmen · 23,5% van alle stemmen hier
- Irma van de Scheur (GVP) · 90 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
- Rona Vree (GROENLINKS) · 41 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Erik Weijers (V.O.L.G.) · 40 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Lesley Albers (PvdA) · 38 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rob Verheijen (CDA) · 29 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- William Janssen (Sociaal Groesbeek) · 27 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sylvia Fleuren (CDA) · 26 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Mechteld ten Doesschate-Barones van Hardenbroek van Ammerstol (VVD) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gerrie Eijkhout (PvdA) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wiebo Kersten (Sociaal Groesbeek) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rob Bekers (GVP) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Peter Zwitserloot (V.O.L.G.) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Ruud Verstraaten (GVP) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Theo Giesbers (V.O.L.G.) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Sociaal Groesbeek haalde hier +25,7 pp meer dan gemiddeld in Berg en Dal.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 23 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Berg en Dal en 0,0114% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Berg en Dal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 682 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 99 |
| Toegelaten kiezers | 781 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 781 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,54% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Berg en Dal en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Berg en Dal
- Clubgebouw 'De Treffers' 815 stemmen · GVP 26%
- De Meent 727 stemmen · GVP 22%
- Muziekgebouw DES, Klaproostraat 2, Leuth 851 stemmen · Polderbreed 54%
- Sporthal Heuvelland 717 stemmen · GVP 26%
- Gemeentehuis Groesbeek 942 stemmen · CDA 23%
- Schuttersgebouw OEV1, Heerbaan 117 709 stemmen · Gemeente- Jeugd- en Sportbelangen 58%
Alle stembureaus in Berg en Dal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.