Stembureau Trefputh in Beekdaelen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Postcode 6155 KL · Wijk Puth

Hier waren 862 kiezers toegelaten (5,5% van alle toegelaten kiezers in Beekdaelen) en zijn 853 geldige stemmen uitgebracht. Vernieuwingsgroep werd hier de grootste met 36,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Vernieuwingsgroep 310 36,3% 25,6% +10,7 pp 7,7%
CDA 293 34,3% 20,3% +14,0 pp 9,2%
VVD 99 11,6% 10,9% +0,7 pp 5,8%
GROENLINKS 57 6,7% 11,6% −4,9 pp 3,1%
D66 37 4,3% 5,6% −1,2 pp 4,2%
Beekdaelen Lokaal 33 3,9% 21,8% −17,9 pp 1,0%
PvdA 24 2,8% 4,3% −1,5 pp 3,6%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig7Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Beekdaelen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Peter Janssen (CDA) · 257 stemmen · 30,1% van alle stemmen hier
  2. John Marissen (Vernieuwingsgroep) · 186 stemmen · 21,8% van alle stemmen hier
  3. Jos Weijers (Vernieuwingsgroep) · 50 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  4. Lei Vervuurt (VVD) · 49 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Clasina Debets (GROENLINKS) · 29 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  6. Bert Heggen (VVD) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  7. Twan Schevers (CDA) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  8. Hugo Schaffrath (Vernieuwingsgroep) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Levin de Koster (Vernieuwingsgroep) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Susanne Dieteren-Voncken (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Rodney Swelsen (D66) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Jeannette Quadvlieg - van Dam (Vernieuwingsgroep) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  13. Lars Kockelkoren (PvdA) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Aniek Reuling (D66) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  15. Henk Reijnders (Beekdaelen Lokaal) · 10 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Beekdaelen Lokaal haalde hier −17,9 pp minder dan gemiddeld in Beekdaelen.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 32 stembureaus: 5,4% van alle geldige stemmen in Beekdaelen en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Beekdaelen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen721
Geldige volmachtbewijzen141
Toegelaten kiezers862
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)862
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig9 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,04% van de stembiljetten, tegen 0,67% in Beekdaelen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Beekdaelen

Alle stembureaus in Beekdaelen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.