Hoe stemde Voordijk in Barendrecht in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Voordijk 2.106 geldige stemmen uitgebracht (7,2% van alle stemmen in Barendrecht). PVV werd hier de grootste met 30,1%. Vergeleken met heel Barendrecht scoorden PVV (+2,5 pp) en VVD (+2,4 pp) hier hoger en SGP (−2,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 633 | 30,1% | 27,6% | +2,5 pp |
| VVD | 419 | 19,9% | 17,5% | +2,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 264 | 12,5% | 12,8% | −0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 172 | 8,2% | 10,1% | −1,9 pp |
| D66 | 104 | 4,9% | 5,3% | −0,4 pp |
| DENK | 91 | 4,3% | 4,2% | +0,1 pp |
| CDA | 86 | 4,1% | 4,2% | −0,1 pp |
| SP | 58 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 47 | 2,2% | 2,5% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 42 | 2,0% | 2,1% | −0,1 pp |
| BBB | 36 | 1,7% | 1,7% | −0,0 pp |
| SGP | 35 | 1,7% | 4,0% | −2,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 31 | 1,5% | 1,5% | −0,0 pp |
| JA21 | 27 | 1,3% | 1,0% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 16 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 12 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 12 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| Volt | 10 | 0,5% | 1,1% | −0,6 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Voordijk
- Carnisse Haven (kerk) (1) Voordijk · 2993 TA · 1.079 stemmen · PVV 30%
- Carnisse Haven (kerk) (2) Voordijk · 2993 TA · 1.027 stemmen · PVV 30%
Andere wijken in Barendrecht
- Waterkant 4.123 stemmen · PVV 30%
- Oranjewijk 3.693 stemmen · PVV 22%
- Noord 3.361 stemmen · PVV 27%
- Nieuweland 2.495 stemmen · PVV 33%
- Vrijenburg 2.348 stemmen · PVV 30%
- Buitengebied Zuid 2.172 stemmen · PVV 28%
- Centrum 1.886 stemmen · PVV 23%
- Buitengebied Noord 1.706 stemmen · PVV 31%
- Molenvliet 1.689 stemmen · PVV 27%
- Bijdorp 1.631 stemmen · PVV 26%
- Riederhoek 1.237 stemmen · PVV 30%
- Paddewei 911 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.