Stembureau Sporthal De Driesprong (1) in Barendrecht
Postcode 2991 BK
Hier waren 1.479 kiezers toegelaten (6,7% van alle toegelaten kiezers in Barendrecht) en zijn 1.475 geldige stemmen uitgebracht. EVB werd hier de grootste met 37,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| EVB | 557 | 37,8% | 42,1% | −4,3 pp | 6,0% |
| GroenLinks-PvdA | 182 | 12,3% | 9,8% | +2,5 pp | 8,4% |
| CDA | 178 | 12,1% | 8,7% | +3,3 pp | 9,2% |
| SGP-ChristenUnie | 154 | 10,4% | 9,8% | +0,7 pp | 7,1% |
| Barendrechts Belang | 144 | 9,8% | 11,5% | −1,8 pp | 5,7% |
| VVD | 129 | 8,7% | 8,0% | +0,8 pp | 7,3% |
| D66 | 119 | 8,1% | 5,6% | +2,4 pp | 9,5% |
| 12 | 0,8% | 4,4% | −3,6 pp | 1,2% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Barendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roeland Bol (EVB) · 149 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Tina Jakoeb (GroenLinks-PvdA) · 100 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Marien Blok (SGP-ChristenUnie) · 96 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Jacinta Floor (VVD) · 94 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Johan Lengkeek (CDA) · 89 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Lennart van der Linden (EVB) · 83 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Margo Stolk (EVB) · 82 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Marcel van Prehn (D66) · 81 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Richard Carlebur (Barendrechts Belang) · 63 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Petra de Kam-Benard (CDA) · 36 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Nika Akemann (Barendrechts Belang) · 33 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Els Schaap-Holsheimer (EVB) · 30 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Joris Modderman (EVB) · 28 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jacomine Noordzij-de Kok (SGP-ChristenUnie) · 25 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Hans Heiden (EVB) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: EVB haalde hier −4,3 pp minder dan gemiddeld in Barendrecht.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 23 stembureaus: 6,7% van alle geldige stemmen in Barendrecht en 0,0193% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Barendrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.307 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 172 |
| Toegelaten kiezers | 1.479 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.482 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +3 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,5%) |
Er zijn 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,47% van de stembiljetten, tegen 0,38% in Barendrecht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Barendrecht
- Sporthal De Driesprong (2) 1.461 stemmen · EVB 37%
- Eben Haezerkerk (bibliotheek) 1.352 stemmen · EVB 39%
- Groen van Prinsterer 1.294 stemmen · EVB 40%
- VV Smitshoek 1.092 stemmen · EVB 46%
- Sporthal Riederpoort 979 stemmen · EVB 48%
- Sporthal Waterpoort (2) 970 stemmen · EVB 51%
Alle stembureaus in Barendrecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.