Hoe stemde Presikhaaf-Oost in Arnhem in 2018?
Met stembureaus in onder meer: Winkelcentrum, Over het Lange Water
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 4 stembureaus in Presikhaaf-Oost 3.578 geldige stemmen uitgebracht (5,9% van alle stemmen in Arnhem). DENK Verenigd Arnhem werd hier de grootste met 15,9%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden DENK Verenigd Arnhem (+10,7 pp) en CDA (+1,8 pp) hier hoger en GROENLINKS (−5,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| DENK Verenigd Arnhem | 568 | 15,9% | 5,2% | +10,7 pp |
| GROENLINKS | 407 | 11,4% | 16,6% | −5,2 pp |
| VVD | 362 | 10,1% | 13,2% | −3,0 pp |
| D66 | 330 | 9,2% | 13,1% | −3,9 pp |
| PvdA | 297 | 8,3% | 8,9% | −0,6 pp |
| CDA | 284 | 7,9% | 6,2% | +1,8 pp |
| SP | 281 | 7,9% | 7,7% | +0,2 pp |
| Arnhem Centraal | 249 | 7,0% | 6,9% | +0,0 pp |
| PVV | 223 | 6,2% | 5,1% | +1,1 pp |
| Arnhemse Ouderen Partij | 198 | 5,5% | 4,4% | +1,2 pp |
| ChristenUnie | 166 | 4,6% | 4,7% | −0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 138 | 3,9% | 6,4% | −2,5 pp |
| Arnhem1 | 31 | 0,9% | 0,9% | −0,0 pp |
| NVU | 31 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp |
| 10 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | |
| Gelderse Centrumdemocraten (Gelderse C.D.) | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 41 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Presikhaaf-Oost
- MFC Presikhaven Winkelcentrum · 6826 HA · 1.421 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 30%
- Dr. W. Dreesschool Over het Lange Water · 6825 JA · 1.043 stemmen · SP 10%
- Kantine AV & AC Eendracht Over het Lange Water · 6825 EX · 612 stemmen · GROENLINKS 12%
- Kantine HAN Winkelcentrum · 6826 CC · 502 stemmen · VVD 22%
Andere wijken in Arnhem
- Burgemeesterswijk/Hoogkamp 4.343 stemmen · VVD 25%
- Centrum 4.342 stemmen · GROENLINKS 25%
- De Laar 4.091 stemmen · Arnhem Centraal 14%
- Rijkerswoerd 3.969 stemmen · VVD 15%
- Elderveld 3.554 stemmen · Arnhemse Ouderen Partij 11%
- Schuytgraaf 3.469 stemmen · VVD 23%
- Velperweg e.o. 3.235 stemmen · GROENLINKS 21%
- Vredenburg/Kronenburg 2.893 stemmen · GROENLINKS 11%
- St. Marten/Sonsbeek 2.887 stemmen · GROENLINKS 26%
- Geitenkamp 2.756 stemmen · GROENLINKS 18%
- Spijkerkwartier 2.719 stemmen · GROENLINKS 27%
- Klarendal 2.566 stemmen · GROENLINKS 24%
- Alteveer/Cranevelt 2.203 stemmen · VVD 19%
- Malburgen-Oost (Zuid) 2.192 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 18%
- Arnhemse Broek 1.947 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 20%
- Klingelbeek e.o. 1.725 stemmen · GROENLINKS 25%
- Malburgen-Oost (Noord) 1.651 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 12%
- Monnikenhuizen 1.334 stemmen · VVD 22%
- Presikhaaf-West 1.273 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 24%
- Malburgen-West 1.238 stemmen · GROENLINKS 17%
- Elden 1.057 stemmen · VVD 19%
- Schaarsbergen 800 stemmen · VVD 32%
- Heijenoord/Lombok 775 stemmen · GROENLINKS 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.