Hoe stemde Centrum in Arnhem?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Stationsplein, Markt, Weverstraat

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Centrum 6.436 geldige stemmen uitgebracht (9,7% van alle stemmen in Arnhem). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 29,2%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden GroenLinks-PvdA (+5,6 pp) en Partij voor de Dieren (+5,2 pp) hier hoger en DENK (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.880 29,2% 23,7% +5,6 pp
Partij voor de Dieren 745 11,6% 6,4% +5,2 pp
VVD 723 11,2% 12,3% −1,1 pp
D66 614 9,5% 10,3% −0,8 pp
Arnhem Centraal 589 9,2% 9,9% −0,7 pp
Volt 350 5,4% 3,4% +2,0 pp
SP 333 5,2% 5,2% −0,1 pp
Forum voor Democratie 320 5,0% 7,2% −2,2 pp
CDA 298 4,6% 5,9% −1,2 pp
BurgerBelang Arnhem 252 3,9% 6,8% −2,9 pp
DENK 107 1,7% 4,7% −3,1 pp
ChristenUnie 107 1,7% 2,5% −0,8 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 71 1,1% 0,5% +0,6 pp
Piratenpartij 29 0,5% 0,5% −0,0 pp
NVU 18 0,3% 0,6% −0,3 pp
Blanco en ongeldig37Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Centrum

Andere wijken in Arnhem

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Arnhem · Alle stembureaus