Stembureau Wijkcentrum Elderveld in Arnhem (2022)
Postcode 6843 JM · Wijk Elderveld
Hier waren 1.143 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 1.137 geldige stemmen uitgebracht. Arnhem Centraal werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Arnhem Centraal | 193 | 17,0% | 10,7% | +6,3 pp | 3,0% |
| GROENLINKS | 149 | 13,1% | 15,1% | −2,0 pp | 1,6% |
| PvdA | 108 | 9,5% | 7,6% | +1,9 pp | 2,4% |
| D66 | 101 | 8,9% | 12,2% | −3,4 pp | 1,4% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 96 | 8,4% | 3,9% | +4,5 pp | 4,0% |
| Partij voor de Dieren | 83 | 7,3% | 8,5% | −1,2 pp | 1,6% |
| SP | 78 | 6,9% | 6,3% | +0,5 pp | 2,0% |
| VVD | 75 | 6,6% | 10,8% | −4,2 pp | 1,1% |
| CDA | 75 | 6,6% | 5,6% | +0,9 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 67 | 5,9% | 3,9% | +2,0 pp | 2,9% |
| Volt | 39 | 3,4% | 5,0% | −1,6 pp | 1,3% |
| PVV | 36 | 3,2% | 2,8% | +0,4 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 27 | 2,4% | 2,6% | −0,2 pp | 1,7% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 5 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 3,5% |
| Nederlandse Volks-Unie | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 1,6% |
| DENK | 2 | 0,2% | 4,4% | −4,2 pp | 0,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 101 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 80 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 63 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 61 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Nico Wiggers (Arnhemse Ouderen Partij) · 61 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 57 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 49 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Suzan Kemperman (D66) · 47 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 45 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 40 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 35 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Mattijs Loor (D66) · 33 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 32 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 31 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Sarah Dobbe (SP) · 27 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Arnhem Centraal haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 94 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0165% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 53 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 993 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 150 |
| Toegelaten kiezers | 1.143 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.143 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,52% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- MFC De Salamander 1.142 stemmen · VVD 21%
- Buurtcentrum De Lommerd 1.090 stemmen · GROENLINKS 24%
- Wijkcentrum De Bakermat 1.221 stemmen · D66 22%
- Dorpshuis Ons Gebouw Elden 1.082 stemmen · Arnhem Centraal 16%
- Prot. Gemeente Nieuwe Kerk (vh. Opstandingskerk) 1.306 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stadhuis Arnhem 1.074 stemmen · GROENLINKS 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.