Stembureau SWOA De Petersborg in Arnhem (2018)
Postcode 6835 DX · Wijk Vredenburg/Kronenburg
Hier waren 548 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 542 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 12,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 70 | 12,9% | 7,7% | +5,2 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 60 | 11,1% | 16,6% | −5,5 pp | 0,6% |
| PvdA | 53 | 9,8% | 8,9% | +0,9 pp | 1,0% |
| D66 | 47 | 8,7% | 13,1% | −4,5 pp | 0,6% |
| CDA | 47 | 8,7% | 6,2% | +2,5 pp | 1,2% |
| Arnhem Centraal | 42 | 7,7% | 6,9% | +0,8 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 40 | 7,4% | 4,7% | +2,7 pp | 1,4% |
| PVV | 40 | 7,4% | 5,1% | +2,3 pp | 1,3% |
| VVD | 37 | 6,8% | 13,2% | −6,3 pp | 0,5% |
| DENK Verenigd Arnhem | 37 | 6,8% | 5,2% | +1,7 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 5,7% | 6,4% | −0,7 pp | 0,8% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 28 | 5,2% | 4,4% | +0,8 pp | 1,1% |
| 5 | 0,9% | 0,3% | +0,6 pp | 2,9% | |
| NVU | 3 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 0,9% |
| Arnhem1 | 2 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 0,4% |
| Gelderse Centrumdemocraten (Gelderse C.D.) | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 41 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Ine van Burgsteden (CDA) · 37 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Sabine Andeweg (D66) · 36 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Martien Louwers (PvdA) · 36 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 36 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 35 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Leendert Combée (VVD) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Daniël Becker (ChristenUnie) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Paulien Lunter-Driever (SP) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Ton van Beers (Arnhemse Ouderen Partij) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Guus van der Laak (Arnhem Centraal) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Talip Aydemir (DENK Verenigd Arnhem) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 64e van de 72 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 112 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 509 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 39 |
| Toegelaten kiezers | 548 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 548 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,09% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Arnhem en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Wijkcentrum Elderveld 548 stemmen · GROENLINKS 14%
- Stadskantoor Gemeente Arnhem 530 stemmen · GROENLINKS 21%
- Hugo de Grootschool 567 stemmen · GROENLINKS 22%
- Woonzorgcentrum Vreedenhoff 518 stemmen · VVD 16%
- Evangelische Basisschool De Rank/Cosmicus 572 stemmen · GROENLINKS 13%
- Introdans (hoofdgebouw) 504 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.