Stembureau Stembureau Sporthal Middachten in Arnhem
Postcode 6825 HN · Wijk Presikhaaf-Oost
Hier waren 924 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 912 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 155 | 17,0% | 23,7% | −6,7 pp | 1,0% |
| BurgerBelang Arnhem | 94 | 10,3% | 6,8% | +3,5 pp | 2,1% |
| VVD | 88 | 9,6% | 12,3% | −2,7 pp | 1,1% |
| SP | 87 | 9,5% | 5,2% | +4,3 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 86 | 9,4% | 7,2% | +2,2 pp | 1,8% |
| DENK | 79 | 8,7% | 4,7% | +3,9 pp | 2,5% |
| Arnhem Centraal | 76 | 8,3% | 9,9% | −1,5 pp | 1,2% |
| CDA | 76 | 8,3% | 5,9% | +2,5 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 50 | 5,5% | 6,4% | −0,9 pp | 1,2% |
| D66 | 48 | 5,3% | 10,3% | −5,1 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 31 | 3,4% | 2,5% | +0,9 pp | 1,9% |
| NVU | 19 | 2,1% | 0,6% | +1,5 pp | 4,6% |
| Volt | 17 | 1,9% | 3,4% | −1,5 pp | 0,8% |
| Piratenpartij | 3 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,9% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gino Luurssen (Forum voor Democratie) · 66 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 57 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Nico Wiggers (BurgerBelang Arnhem) · 53 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Paul Smeulders (GroenLinks-PvdA) · 45 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Luc Groot (CDA) · 44 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Marloes Berkelaar (GroenLinks-PvdA) · 38 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rebin Maref (VVD) · 36 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 33 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Talip Aydemir (DENK) · 33 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Saskia Heffener (VVD) · 31 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 31 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Joris Brandts (D66) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Kiki Groot (Arnhem Centraal) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Suzanne Lemmers (CDA) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jurian van der Ree (ChristenUnie) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −6,7 pp minder dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 85 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 841 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 83 |
| Toegelaten kiezers | 924 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 923 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,19% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Arnhem en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Stembureau Koepelgevangenis Arnhem 915 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Stembureau ROC Rijn IJssel Welzijn 908 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Stembureau Woongemeenschap Bloemenburcht 938 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Stembureau MFC De Omnibus 1 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Nivon-De Wasserij 941 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau MFC De Omnibus 2 882 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.