Stembureau Sionkerk - P.G. Filadelfia in Arnhem (2022)
Postcode 6813 EW · Wijk Heijenoord/Lombok
Hier waren 538 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 536 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 25,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 137 | 25,6% | 15,1% | +10,4 pp | 1,5% |
| D66 | 86 | 16,0% | 12,2% | +3,8 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 59 | 11,0% | 8,5% | +2,5 pp | 1,1% |
| Arnhem Centraal | 43 | 8,0% | 10,7% | −2,7 pp | 0,7% |
| Volt | 37 | 6,9% | 5,0% | +1,9 pp | 1,2% |
| PvdA | 34 | 6,3% | 7,6% | −1,2 pp | 0,7% |
| VVD | 32 | 6,0% | 10,8% | −4,8 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 30 | 5,6% | 3,9% | +1,7 pp | 1,3% |
| SP | 29 | 5,4% | 6,3% | −0,9 pp | 0,8% |
| CDA | 21 | 3,9% | 5,6% | −1,7 pp | 0,6% |
| DENK | 9 | 1,7% | 4,4% | −2,7 pp | 0,3% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 8 | 1,5% | 3,9% | −2,5 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 6 | 1,1% | 2,6% | −1,5 pp | 0,4% |
| PVV | 4 | 0,7% | 2,8% | −2,0 pp | 0,2% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,7% |
| Nederlandse Volks-Unie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 83 stemmen · 15,5% van alle stemmen hier
- Suzan Kemperman (D66) · 46 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 33 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 30 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Mattijs Loor (D66) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Muriël Simonis (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Niels Scholten (Volt) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sarah Dobbe (SP) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marlies Neutkens (Volt) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +10,4 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 55e van de 94 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 113 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 477 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 538 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 538 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- SBO De Klaproos 563 stemmen · GROENLINKS 18%
- Gymzaal Eimers/ Basisschool Mozaïek 535 stemmen · DENK 16%
- Sport-&Ontmoetingscentr De Laar-West (dinsdag) 567 stemmen · Arnhem Centraal 16%
- Buurtcentrum 't Huuske 520 stemmen · GROENLINKS 21%
- Kerkgenootschap Leger des Heils 577 stemmen · Arnhem Centraal 20%
- Salvatorkerk (dinsdag) 495 stemmen · DENK 13%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.