Stembureau Stembureau MFC De Salamander 2 in Arnhem
Postcode 6846 HR · Wijk Schuytgraaf
Hier waren 868 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 867 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 177 | 20,4% | 12,3% | +8,1 pp | 2,2% |
| GroenLinks-PvdA | 132 | 15,2% | 23,7% | −8,4 pp | 0,8% |
| D66 | 116 | 13,4% | 10,3% | +3,0 pp | 1,7% |
| Arnhem Centraal | 105 | 12,1% | 9,9% | +2,2 pp | 1,6% |
| CDA | 76 | 8,8% | 5,9% | +2,9 pp | 2,0% |
| Forum voor Democratie | 64 | 7,4% | 7,2% | +0,2 pp | 1,3% |
| BurgerBelang Arnhem | 54 | 6,2% | 6,8% | −0,6 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 33 | 3,8% | 2,5% | +1,3 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 3,3% | 6,4% | −3,1 pp | 0,7% |
| SP | 25 | 2,9% | 5,2% | −2,4 pp | 0,7% |
| DENK | 24 | 2,8% | 4,7% | −2,0 pp | 0,8% |
| Volt | 23 | 2,7% | 3,4% | −0,8 pp | 1,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,6% | 0,5% | +0,0 pp | 1,4% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,6% |
| NVU | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rebin Maref (VVD) · 74 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Saskia Heffener (VVD) · 63 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Gino Luurssen (Forum voor Democratie) · 53 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Marjolijn Bragt (D66) · 42 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Paul Smeulders (GroenLinks-PvdA) · 38 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Joris Brandts (D66) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 35 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Luc Groot (CDA) · 33 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marloes Berkelaar (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Nico Wiggers (BurgerBelang Arnhem) · 27 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Suzanne Lemmers (CDA) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marin Noomen (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Kiki Groot (Arnhem Centraal) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −8,4 pp minder dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 85 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0114% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 76 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 769 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 99 |
| Toegelaten kiezers | 868 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 868 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Arnhem en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Stembureau Salvatorkerk 879 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau MFC De Malburcht 858 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau MFC De Omnibus 2 882 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau SWOA De Gaanderij 837 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau MFC De Omnibus 1 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau De Buurtfabriek 835 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.