Hoe stemde Wenum Wiesel Beemte in Apeldoorn in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Agrarischgebied Wiesel, Beemte
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Wenum Wiesel Beemte 2.168 geldige stemmen uitgebracht (2,1% van alle stemmen in Apeldoorn). VVD werd hier de grootste met 18,5%. Vergeleken met heel Apeldoorn scoorden VVD (+3,9 pp) en CDA (+2,6 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−6,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 402 | 18,5% | 14,7% | +3,9 pp |
| PVV | 368 | 17,0% | 15,0% | +1,9 pp |
| CDA | 331 | 15,3% | 12,6% | +2,6 pp |
| D66 | 287 | 13,2% | 17,5% | −4,3 pp |
| BBB | 163 | 7,5% | 2,2% | +5,3 pp |
| JA21 | 133 | 6,1% | 6,0% | +0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 117 | 5,4% | 11,6% | −6,2 pp |
| Forum voor Democratie | 117 | 5,4% | 4,7% | +0,7 pp |
| SGP | 117 | 5,4% | 3,9% | +1,5 pp |
| ChristenUnie | 46 | 2,1% | 3,0% | −0,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 21 | 1,0% | 1,7% | −0,7 pp |
| SP | 19 | 0,9% | 1,6% | −0,8 pp |
| 50PLUS | 17 | 0,8% | 1,6% | −0,8 pp |
| Volt | 11 | 0,5% | 0,9% | −0,4 pp |
| NSC | 9 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| BVNL | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 2 | 0,1% | 1,8% | −1,7 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,0% | 0,2% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wenum Wiesel Beemte
- Stembureau Voetbalvereniging WWNA Agrarischgebied Wiesel · 7345 AB · 1.353 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Dorpshuis Ons Huus Beemte · 7341 PB · 815 stemmen · CDA 17%
Andere wijken in Apeldoorn
- Noordoost 15.143 stemmen · D66 17%
- Zuidoost 14.773 stemmen · PVV 19%
- West 13.266 stemmen · D66 21%
- Zuid 10.589 stemmen · PVV 24%
- Oost 9.976 stemmen · D66 19%
- Zuidwest 9.370 stemmen · D66 18%
- Noord 8.728 stemmen · D66 21%
- Centrum 7.412 stemmen · D66 21%
- Beekbergen en omgeving 2.884 stemmen · VVD 16%
- Loenen en omgeving 2.274 stemmen · PVV 17%
- Uddel en omgeving 2.251 stemmen · SGP 51%
- Lieren en omgeving 1.292 stemmen · VVD 18%
- Klarenbeek en omgeving 1.153 stemmen · VVD 17%
- Hoenderloo en omgeving 1.152 stemmen · VVD 20%
- Hoog Soeren en Radio Kootwijk 388 stemmen · D66 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.