Hoe stemde Oost in Apeldoorn in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Woudhuis, Osseveld-Oost, Osseveld-West, Groot Zonnehoeve, De Voorwaarts
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 8 stembureaus in Oost 9.991 geldige stemmen uitgebracht (9,9% van alle stemmen in Apeldoorn). PVV werd hier de grootste met 22,0%. Vergeleken met heel Apeldoorn scoorden VVD (+3,4 pp) en D66 (+0,3 pp) hier hoger en SGP (−1,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.194 | 22,0% | 22,4% | −0,4 pp |
| VVD | 1.908 | 19,1% | 15,7% | +3,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.441 | 14,4% | 14,2% | +0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.397 | 14,0% | 14,1% | −0,2 pp |
| D66 | 624 | 6,2% | 6,0% | +0,3 pp |
| BBB | 408 | 4,1% | 4,6% | −0,6 pp |
| ChristenUnie | 339 | 3,4% | 3,1% | +0,3 pp |
| CDA | 306 | 3,1% | 3,3% | −0,2 pp |
| SGP | 253 | 2,5% | 3,7% | −1,2 pp |
| SP | 252 | 2,5% | 2,9% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 205 | 2,1% | 2,3% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 173 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp |
| DENK | 161 | 1,6% | 1,9% | −0,3 pp |
| Volt | 136 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp |
| JA21 | 58 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 44 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 44 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 18 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Splinter | 13 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 10 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Oost
- Stembureau Klootschietvereniging Het Woudhuis Woudhuis · 7325 AG · 1.958 stemmen · VVD 23%
- Stembureau School De Regenboog Osseveld Osseveld-Oost · 7325 EA · 1.952 stemmen · PVV 22%
- Stembureau School De Bundel Osseveld-West · 7321 HG · 1.464 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Talma Borgh Woudhuis · 7325 ZE · 1.262 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Groot Schuylenburg (Brasserie De Zon) Groot Zonnehoeve · 7325 BA · 1.070 stemmen · VVD 23%
- Stembureau WSV De Voorwaarts · 7321 MG · 842 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Het Bolwerk Woudhuis · 7325 NT · 790 stemmen · PVV 25%
- Stembureau School De Regenboog Woudhuis Woudhuis · 7325 NR · 653 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Apeldoorn
- Noordoost 14.697 stemmen · PVV 22%
- Zuidoost 14.686 stemmen · PVV 26%
- West 13.095 stemmen · VVD 20%
- Zuid 10.555 stemmen · PVV 32%
- Zuidwest 9.262 stemmen · PVV 23%
- Noord 8.618 stemmen · VVD 19%
- Centrum 7.095 stemmen · PVV 20%
- Beekbergen en omgeving 2.912 stemmen · PVV 22%
- Loenen en omgeving 2.302 stemmen · PVV 25%
- Uddel en omgeving 2.203 stemmen · SGP 49%
- Wenum Wiesel Beemte 2.130 stemmen · PVV 21%
- Lieren en omgeving 1.135 stemmen · PVV 20%
- Klarenbeek en omgeving 1.133 stemmen · BBB 31%
- Hoenderloo en omgeving 1.120 stemmen · PVV 24%
- Hoog Soeren en Radio Kootwijk 384 stemmen · VVD 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.