Stembureau School De Regenboog Osseveld in Apeldoorn (2018)
Hier waren 878 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Apeldoorn) en zijn 866 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 185 | 21,4% | 13,6% | +7,8 pp | 1,9% |
| Lokaal Apeldoorn | 148 | 17,1% | 12,9% | +4,1 pp | 1,6% |
| D66 | 85 | 9,8% | 9,9% | −0,1 pp | 1,2% |
| CDA | 84 | 9,7% | 12,8% | −3,1 pp | 0,9% |
| GROENLINKS | 71 | 8,2% | 8,6% | −0,4 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 65 | 7,5% | 8,8% | −1,3 pp | 1,1% |
| 50PLUS | 48 | 5,5% | 6,8% | −1,3 pp | 1,0% |
| PvdA | 44 | 5,1% | 6,1% | −1,0 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 3,6% | 4,6% | −1,0 pp | 1,0% |
| SP | 28 | 3,2% | 4,9% | −1,7 pp | 0,8% |
| Gemeentebelangen | 27 | 3,1% | 4,2% | −1,1 pp | 0,9% |
| SGP | 27 | 3,1% | 4,7% | −1,5 pp | 0,8% |
| PSA | 15 | 1,7% | 1,3% | +0,4 pp | 1,7% |
| JEZUS LEEFT | 6 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 2,0% |
| Vrede en Recht | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,9% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Apeldoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jenny Elbertsen (VVD) · 90 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Wim Willems (Lokaal Apeldoorn) · 73 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Nathan Stukker (CDA) · 46 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Ben Bloem (ChristenUnie) · 45 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Edwin Hofman (VVD) · 39 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Maarten van Vierssen (D66) · 37 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Hans Weevers (50PLUS) · 34 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Detlev Cziesso (GROENLINKS) · 31 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Marga Jonkman (PvdA) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Paula Donswijk - Bot (D66) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gerry van Bruggen (Lokaal Apeldoorn) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rachel Gasper-Rothengatter (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Henk van den Berge (SGP) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Maaike Moulijn (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Tim Kamphuis (VVD) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Apeldoorn.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 96 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Apeldoorn en 0,0128% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Apeldoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 801 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 878 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 877 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,25% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Apeldoorn en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Apeldoorn
- Woon- en Zorgcentrum Sprengenhof 873 stemmen · VVD 17%
- OBS De Kosmos 863 stemmen · Lokaal Apeldoorn 14%
- School De Terebint 881 stemmen · Lokaal Apeldoorn 17%
- Wijkcentrum Orca 850 stemmen · Lokaal Apeldoorn 14%
- School De Steenbeek 883 stemmen · VVD 19%
- Wijkcentrum De Stolp 847 stemmen · Lokaal Apeldoorn 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.