Stembureau De Rietendakschool in Apeldoorn (2018)
Hier waren 596 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Apeldoorn) en zijn 594 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Apeldoorn werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Apeldoorn | 114 | 19,2% | 12,9% | +6,2 pp | 1,3% |
| VVD | 66 | 11,1% | 13,6% | −2,5 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 66 | 11,1% | 8,6% | +2,5 pp | 1,1% |
| D66 | 56 | 9,4% | 9,9% | −0,5 pp | 0,8% |
| CDA | 55 | 9,3% | 12,8% | −3,6 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 46 | 7,7% | 6,8% | +0,9 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 36 | 6,1% | 8,8% | −2,7 pp | 0,6% |
| Gemeentebelangen | 34 | 5,7% | 4,2% | +1,5 pp | 1,1% |
| SP | 33 | 5,6% | 4,9% | +0,6 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 5,4% | 4,6% | +0,8 pp | 1,0% |
| PvdA | 30 | 5,1% | 6,1% | −1,0 pp | 0,7% |
| SGP | 12 | 2,0% | 4,7% | −2,6 pp | 0,4% |
| PSA | 8 | 1,3% | 1,3% | +0,1 pp | 0,9% |
| JEZUS LEEFT | 4 | 0,7% | 0,4% | +0,2 pp | 1,3% |
| Vrede en Recht | 2 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Apeldoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jenny Elbertsen (VVD) · 50 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Wim Willems (Lokaal Apeldoorn) · 37 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Hans Weevers (50PLUS) · 30 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Nathan Stukker (CDA) · 29 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Maarten van Vierssen (D66) · 26 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Ben Bloem (ChristenUnie) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Rachel Gasper-Rothengatter (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sunita Biharie (SP) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Detlev Cziesso (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Antoon Huigens (Gemeentebelangen) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Maaike Moulijn (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Paula Donswijk - Bot (D66) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marga Jonkman (PvdA) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Gerry van Bruggen (Lokaal Apeldoorn) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Sükran Aksoy (Lokaal Apeldoorn) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Apeldoorn haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Apeldoorn.
- Qua gewicht is dit het 69e van de 96 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Apeldoorn en 0,0088% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 118 stemmen in Apeldoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 546 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 50 |
| Toegelaten kiezers | 596 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 596 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Apeldoorn en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Apeldoorn
- Woonmensen locatie Elizabethshof 601 stemmen · CDA 17%
- De Hofstad 584 stemmen · Lokaal Apeldoorn 17%
- Veluws College Cortenbosch 612 stemmen · VVD 13%
- Open Hofkerk 580 stemmen · CDA 16%
- Zaal achter Gereformeerde Kerk 613 stemmen · CDA 25%
- Woon- zorgcentrum Avondzon 567 stemmen · Lokaal Apeldoorn 13%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.