Stembureau Sporthal Weespersluis in Amsterdam (2023)
Postcode 1384 AH · Wijk Bloemendalerpolder
Hier zijn 947 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 26,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 248 | 26,2% | 11,8% | +14,4 pp | 0,5% |
| GroenLinks-PvdA | 225 | 23,8% | 33,8% | −10,0 pp | 0,2% |
| D66 | 183 | 19,3% | 9,9% | +9,5 pp | 0,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 60 | 6,3% | 6,6% | −0,3 pp | 0,2% |
| PVV | 53 | 5,6% | 9,6% | −4,0 pp | 0,1% |
| Volt | 47 | 5,0% | 3,8% | +1,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 3,5% | 4,8% | −1,3 pp | 0,2% |
| BBB | 18 | 1,9% | 1,0% | +0,9 pp | 0,4% |
| CDA | 17 | 1,8% | 0,9% | +0,9 pp | 0,5% |
| SP | 13 | 1,4% | 3,2% | −1,8 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 10 | 1,1% | 2,3% | −1,3 pp | 0,1% |
| DENK | 10 | 1,1% | 7,5% | −6,5 pp | 0,0% |
| Forum voor Democratie | 10 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 0,1% |
| JA21 | 6 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 5 | 0,5% | 1,0% | −0,5 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,2% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +14,4 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 169e van de 496 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 444 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Posthoornkerk 947 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Tobiasschool 947 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Gymzaal Laterna Magica 948 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Gymzaal Laterna Magica 946 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- abbs De Zuiderzee 949 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Oosterparkkerk 944 stemmen · GroenLinks-PvdA 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.