Stembureau Rosa Boekdrukkerschool in Amsterdam (2023)
Postcode 1056 DT · Wijk Van Galenbuurt
Hier zijn 1.065 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 42,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 447 | 42,0% | 33,8% | +8,2 pp | 0,3% |
| VVD | 94 | 8,8% | 11,8% | −3,0 pp | 0,2% |
| DENK | 86 | 8,1% | 7,5% | +0,6 pp | 0,3% |
| D66 | 85 | 8,0% | 9,9% | −1,9 pp | 0,2% |
| PVV | 73 | 6,9% | 9,6% | −2,8 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 65 | 6,1% | 4,8% | +1,3 pp | 0,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 50 | 4,7% | 6,6% | −1,9 pp | 0,2% |
| Volt | 49 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 30 | 2,8% | 2,3% | +0,5 pp | 0,3% |
| SP | 30 | 2,8% | 3,2% | −0,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,0% | 2,1% | −0,1 pp | 0,2% |
| CDA | 6 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp | 0,2% |
| JA21 | 6 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp | 0,3% |
| BBB | 4 | 0,4% | 1,0% | −0,6 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 4 | 0,4% | 1,0% | −0,6 pp | 0,1% |
| Splinter | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,8% |
| PartijvdSport | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +8,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 120e van de 496 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 395 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- School Het Gein 1.067 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Puur Zuid 1.058 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Multifunctioneel Centrum Binnenhof 1.067 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Senioren-flat de Wasknijper 1.058 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Basisschool De Archipel 1.070 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Marcanti College 1.054 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.