Stembureau Revalidatie- en Zorgcentrum Vreugdehof in Amsterdam
Postcode 1083 HH · Wijk Buitenveldert-Oost
Hier waren 671 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 667 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 22,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 148 | 22,2% | 10,9% | +11,3 pp | 0,4% |
| D66 | 94 | 14,1% | 16,1% | −2,0 pp | 0,2% |
| PvdA | 79 | 11,8% | 14,1% | −2,2 pp | 0,2% |
| JA21 | 59 | 8,8% | 4,9% | +3,9 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 56 | 8,4% | 17,9% | −9,5 pp | 0,1% |
| CDA | 42 | 6,3% | 3,2% | +3,1 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 5,2% | 5,9% | −0,7 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 28 | 4,2% | 3,0% | +1,2 pp | 0,3% |
| Volt | 27 | 4,0% | 5,1% | −1,0 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 23 | 3,4% | 3,8% | −0,3 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 3,0% | 3,0% | +0,0 pp | 0,2% |
| De Vonk | 11 | 1,6% | 1,6% | +0,0 pp | 0,2% |
| DENK | 10 | 1,5% | 4,8% | −3,3 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 9 | 1,3% | 0,7% | +0,7 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 8 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 6 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 3 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 0,2% |
| Namens Amsterdammers. | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,2% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| De Stem Van Amsterdam | 2 | 0,3% | 1,2% | −0,9 pp | 0,1% |
| ELLECT | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,8% |
| De Nieuwe Politiek | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,1% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Het Elan | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Daan Wijnants (VVD) · 90 stemmen · 13,5% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 57 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 32 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 28 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 27 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Dulijon Veldhoen (VVD) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Naomi Italiaander (JA21) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +11,3 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 246e van de 459 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 516 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 595 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 76 |
| Toegelaten kiezers | 671 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 670 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,45% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Cultureel Centrum NoLimit 669 stemmen · PvdA 20%
- CREA Cultureel Centrum 664 stemmen · GROENLINKS 28%
- Westermoskee 671 stemmen · GROENLINKS 23%
- Basisschool de Zijderoute 663 stemmen · GROENLINKS 22%
- Brede school Annie MG Schmidt 671 stemmen · GROENLINKS 21%
- Buurthuis De Wending 663 stemmen · D66 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.