Stembureau Prinsengracht 279 in Amsterdam (2025)
Postcode 1016 GW · Wijk Grachtengordel-West
Hier zijn 1.465 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 33,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 486 | 33,2% | 23,9% | +9,2 pp | 0,5% |
| GroenLinks-PvdA | 397 | 27,1% | 27,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| VVD | 191 | 13,0% | 9,7% | +3,3 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 110 | 7,5% | 5,6% | +2,0 pp | 0,5% |
| Volt | 43 | 2,9% | 2,2% | +0,8 pp | 0,5% |
| CDA | 39 | 2,7% | 3,9% | −1,2 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 39 | 2,7% | 2,0% | +0,7 pp | 0,5% |
| JA21 | 36 | 2,5% | 2,6% | −0,1 pp | 0,3% |
| SP | 34 | 2,3% | 2,6% | −0,3 pp | 0,3% |
| PVV | 32 | 2,2% | 6,9% | −4,7 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 23 | 1,6% | 2,4% | −0,8 pp | 0,2% |
| BBB | 8 | 0,5% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 6 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,2% |
| DENK | 6 | 0,4% | 7,4% | −7,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 5 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 0,6% |
| NSC | 3 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 2 | 0,1% | 1,1% | −1,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 0,9% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 42e van de 480 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 293 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Jan de Louterstraat 11 Jan de Louterstraat 11 1.466 stemmen · DENK 41%
- Pijnackerstraat 9 pastorie 1.458 stemmen · D66 31%
- Herengracht 16 1.480 stemmen · D66 30%
- Talbotstraat 46 1.450 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Motorwal 300 Motorwal 300 1.485 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Osdorpplein 16 1.426 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.