Stembureau OBA Molenwijk in Amsterdam
Postcode 1035 EG · Wijk Oostzanerwerf
Hier waren 1.349 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.341 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 190 | 14,2% | 14,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 189 | 14,1% | 17,9% | −3,8 pp | 0,3% |
| D66 | 133 | 9,9% | 16,1% | −6,2 pp | 0,2% |
| VVD | 132 | 9,8% | 10,9% | −1,0 pp | 0,4% |
| De Stem Van Amsterdam | 116 | 8,7% | 1,2% | +7,5 pp | 2,9% |
| JA21 | 99 | 7,4% | 4,9% | +2,5 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 79 | 5,9% | 5,9% | −0,0 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 74 | 5,5% | 3,0% | +2,5 pp | 0,7% |
| DENK | 66 | 4,9% | 4,8% | +0,2 pp | 0,4% |
| CDA | 44 | 3,3% | 3,2% | +0,1 pp | 0,4% |
| SP | 42 | 3,1% | 3,0% | +0,2 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 36 | 2,7% | 3,8% | −1,1 pp | 0,3% |
| Volt | 31 | 2,3% | 5,1% | −2,8 pp | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 24 | 1,8% | 0,6% | +1,2 pp | 1,1% |
| 50PLUS | 20 | 1,5% | 0,7% | +0,8 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 18 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp | 0,4% |
| De Vonk | 14 | 1,0% | 1,6% | −0,6 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 9 | 0,7% | 0,4% | +0,2 pp | 0,6% |
| Namens Amsterdammers. | 8 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 0,7% |
| NL PLAN | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 1,7% |
| Partij voor Morgen | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,7% |
| BBB | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| ELLECT | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,9% |
| PvBL | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,5% |
| Het Elan | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| Partij voor Ontwikkeling | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 0,6% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,5% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 88 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 86 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 82 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 78 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 68 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Patrick van Bronswijk (De Stem Van Amsterdam) · 68 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 53 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 50 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 28 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 28 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 26 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen) · 22 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −6,2 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 459 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0176% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 257 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.205 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 144 |
| Toegelaten kiezers | 1.349 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.349 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,59% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- De Nieuwe KHL 1.358 stemmen · GROENLINKS 25%
- De Nederlandsche Bank 1.336 stemmen · D66 23%
- OBA Spaarndammerbuurt 1.374 stemmen · GROENLINKS 23%
- Apostolisch Genootschap Oost 1.315 stemmen · GROENLINKS 25%
- Amstelstation 1.418 stemmen · GROENLINKS 22%
- Huis van de Buurt De Boeg 1.309 stemmen · GROENLINKS 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.