Stembureau Leger des Heils De Kandelaar in Amsterdam
Postcode 1063 BE · Wijk Slotermeer-Noordoost
Hier waren 792 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 787 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 143 | 18,2% | 17,9% | +0,2 pp | 0,2% |
| PvdA | 112 | 14,2% | 14,1% | +0,2 pp | 0,2% |
| DENK | 106 | 13,5% | 4,8% | +8,7 pp | 0,6% |
| D66 | 71 | 9,0% | 16,1% | −7,1 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 61 | 7,8% | 5,9% | +1,8 pp | 0,3% |
| VVD | 48 | 6,1% | 10,9% | −4,8 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 40 | 5,1% | 3,0% | +2,0 pp | 0,4% |
| JA21 | 37 | 4,7% | 4,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| SP | 29 | 3,7% | 3,0% | +0,7 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 27 | 3,4% | 3,8% | −0,3 pp | 0,2% |
| Volt | 23 | 2,9% | 5,1% | −2,2 pp | 0,1% |
| CDA | 16 | 2,0% | 3,2% | −1,1 pp | 0,1% |
| De Vonk | 13 | 1,7% | 1,6% | +0,0 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 13 | 1,7% | 0,7% | +1,0 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 9 | 1,1% | 1,3% | −0,2 pp | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 9 | 1,1% | 0,6% | +0,5 pp | 0,4% |
| Namens Amsterdammers. | 8 | 1,0% | 0,3% | +0,7 pp | 0,7% |
| De Stem Van Amsterdam | 6 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 4 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,3% |
| BBB | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 0,5% |
| Het Elan | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| LCA | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Partij voor Morgen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Partij voor Ontwikkeling | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,6% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Zita Pels (GROENLINKS) · 61 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 43 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 41 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 40 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 31 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 29 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 28 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Tofik Dibi (BIJ1) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 191e van de 459 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 437 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 705 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 792 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 791 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Gymzaal Ottho Heldringstraat 787 stemmen · GROENLINKS 17%
- OBA CC Amstel 787 stemmen · GROENLINKS 25%
- Koningskerk 789 stemmen · GROENLINKS 18%
- Jongerencentrum Cremerplein 784 stemmen · D66 22%
- Verenigingsgebouw Batavia 791 stemmen · GROENLINKS 19%
- Eigenwijks De Serre 780 stemmen · DENK 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.