Stembureau LAB111 in Amsterdam
Postcode 1054 PD · Wijk Helmersbuurt
Hier waren 1.014 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 1.010 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 266 | 26,3% | 17,9% | +8,4 pp | 0,4% |
| PvdA | 135 | 13,4% | 14,1% | −0,7 pp | 0,3% |
| D66 | 134 | 13,3% | 16,1% | −2,8 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 87 | 8,6% | 3,8% | +4,9 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 73 | 7,2% | 5,9% | +1,3 pp | 0,4% |
| VVD | 70 | 6,9% | 10,9% | −3,9 pp | 0,2% |
| Volt | 68 | 6,7% | 5,1% | +1,7 pp | 0,4% |
| SP | 40 | 4,0% | 3,0% | +1,0 pp | 0,4% |
| De Vonk | 28 | 2,8% | 1,6% | +1,2 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,4% | 3,0% | −0,7 pp | 0,2% |
| JA21 | 23 | 2,3% | 4,9% | −2,6 pp | 0,1% |
| CDA | 22 | 2,2% | 3,2% | −1,0 pp | 0,2% |
| DENK | 11 | 1,1% | 4,8% | −3,7 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 7 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 4 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 0,1% |
| LCA | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,8% |
| Partij voor Morgen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Namens Amsterdammers. | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,1% |
| De Stem Van Amsterdam | 2 | 0,2% | 1,2% | −1,0 pp | 0,1% |
| ELLECT | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,5% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Het Elan | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Zita Pels (GROENLINKS) · 92 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 72 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 46 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 43 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 42 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 39 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Saskia Meiland (BIJ1) · 29 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tofik Dibi (BIJ1) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Nora Kasmi (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Tanisha Rumi (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,4 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 91e van de 459 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 341 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 924 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 90 |
| Toegelaten kiezers | 1.014 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.015 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- De Roode Bioscoop 1.011 stemmen · GROENLINKS 21%
- OBS De Vlaamse Reus 1.008 stemmen · JA21 14%
- Buurthuis Gein 1.013 stemmen · PvdA 20%
- Montessori Lyceum Terra Nova 1.007 stemmen · D66 17%
- Montessorischool De Eilanden 1.015 stemmen · GROENLINKS 23%
- Clubhuis Parkschouwburg PST/SWIFT 1.004 stemmen · D66 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.