Stembureau Kerk de Bron in Amsterdam (2023)
Postcode 1097 ED · Wijk Frankendael
Hier zijn 1.233 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 46,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 573 | 46,5% | 33,8% | +12,7 pp | 0,4% |
| D66 | 172 | 13,9% | 9,9% | +4,1 pp | 0,4% |
| VVD | 139 | 11,3% | 11,8% | −0,5 pp | 0,3% |
| Volt | 62 | 5,0% | 3,8% | +1,2 pp | 0,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 59 | 4,8% | 6,6% | −1,8 pp | 0,2% |
| PVV | 59 | 4,8% | 9,6% | −4,8 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 54 | 4,4% | 4,8% | −0,4 pp | 0,3% |
| SP | 24 | 1,9% | 3,2% | −1,2 pp | 0,2% |
| DENK | 16 | 1,3% | 7,5% | −6,2 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 15 | 1,2% | 2,3% | −1,1 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 15 | 1,2% | 2,1% | −0,8 pp | 0,2% |
| BBB | 12 | 1,0% | 1,0% | −0,0 pp | 0,3% |
| CDA | 12 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp | 0,3% |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 4 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 0,1% |
| PartijvdSport | 4 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 2,1% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,3 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +12,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 70e van de 496 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 341 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- A.S.R. Nereus 1.236 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Oranjekerk 1.228 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- OBA Banne 1.238 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Noorderkerk 1.218 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Gymzaal Geerdinkhof 1.248 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Kerk De Duif 1.216 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.