Stembureau Kempenaerstudio in Amsterdam
Postcode 1051 CK · Wijk Staatsliedenbuurt
Hier waren 633 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 629 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 28,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 177 | 28,1% | 17,9% | +10,2 pp | 0,3% |
| PvdA | 100 | 15,9% | 14,1% | +1,8 pp | 0,2% |
| D66 | 83 | 13,2% | 16,1% | −2,9 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 57 | 9,1% | 5,9% | +3,1 pp | 0,3% |
| Volt | 42 | 6,7% | 5,1% | +1,6 pp | 0,2% |
| VVD | 32 | 5,1% | 10,9% | −5,8 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 28 | 4,5% | 3,8% | +0,7 pp | 0,2% |
| CDA | 22 | 3,5% | 3,2% | +0,3 pp | 0,2% |
| De Vonk | 19 | 3,0% | 1,6% | +1,4 pp | 0,3% |
| SP | 16 | 2,5% | 3,0% | −0,4 pp | 0,2% |
| JA21 | 13 | 2,1% | 4,9% | −2,8 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 12 | 1,9% | 3,0% | −1,1 pp | 0,1% |
| DENK | 7 | 1,1% | 4,8% | −3,6 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 5 | 0,8% | 1,3% | −0,5 pp | 0,1% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 5 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 0,2% |
| De Stem Van Amsterdam | 3 | 0,5% | 1,2% | −0,7 pp | 0,1% |
| LCA | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| Het Elan | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| Partij voor Morgen | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Namens Amsterdammers. | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,0% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Zita Pels (GROENLINKS) · 67 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 46 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 28 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Timmermans (PvdA) · 20 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Elisabeth IJmker (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rob Hofland (D66) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Tofik Dibi (BIJ1) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Anna Bomhof (PvdA) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +10,2 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 275e van de 459 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 547 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 573 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 633 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 633 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Gebouw Tugela 85 629 stemmen · GROENLINKS 25%
- Willem de Zwijgerkerk 629 stemmen · D66 16%
- Gymzaal Akerwateringstraat 632 stemmen · DENK 27%
- Gymzaal OBS De Witte Olifant 627 stemmen · GROENLINKS 20%
- Theehuis de Akermolen 633 stemmen · D66 17%
- Olympisch Stadion 625 stemmen · D66 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.