Stembureau Kazerne Reigersbos in Amsterdam
Postcode 1106 AK
Hier waren 469 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 468 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 16,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 79 | 16,9% | 14,1% | +2,8 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 69 | 14,7% | 3,8% | +11,0 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 40 | 8,5% | 17,9% | −9,4 pp | 0,1% |
| JA21 | 34 | 7,3% | 4,9% | +2,4 pp | 0,2% |
| D66 | 32 | 6,8% | 16,1% | −9,3 pp | 0,1% |
| VVD | 32 | 6,8% | 10,9% | −4,0 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 31 | 6,6% | 1,3% | +5,3 pp | 0,7% |
| SP | 25 | 5,3% | 3,0% | +2,4 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 4,1% | 5,9% | −1,9 pp | 0,1% |
| DENK | 17 | 3,6% | 4,8% | −1,1 pp | 0,1% |
| CDA | 17 | 3,6% | 3,2% | +0,5 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 16 | 3,4% | 3,0% | +0,4 pp | 0,2% |
| Volt | 13 | 2,8% | 5,1% | −2,3 pp | 0,1% |
| De Vonk | 11 | 2,4% | 1,6% | +0,7 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 10 | 2,1% | 0,7% | +1,4 pp | 0,4% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 8 | 1,7% | 0,6% | +1,1 pp | 0,4% |
| De Stem Van Amsterdam | 6 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,5% |
| BBB | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| PvBL | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| Namens Amsterdammers. | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| NL PLAN | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Piratenpartij | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Het Elan | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 29 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Saskia Meiland (BIJ1) · 23 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 20 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 20 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Tanja Jadnanansing (PvdA) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Mariska Reemnet (BIJ1) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tofik Dibi (BIJ1) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Don Ceder (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Dylan Bakker (BIJ1) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BIJ1 haalde hier +11,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 377e van de 459 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 735 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 424 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 469 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 471 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,64% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Dorpshuis de Beke 470 stemmen · PvdA 18%
- OBA Banne 466 stemmen · DENK 17%
- Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (IISG) 473 stemmen · GROENLINKS 25%
- Huizingaschool 462 stemmen · DENK 31%
- Vrije Universiteit Amsterdam (hoofdgebouw) 475 stemmen · D66 20%
- Buurtcentrum De Edelsteen 460 stemmen · PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.