Stembureau Jekerstraat 84 in Amsterdam (2025)
Postcode 1078 MG · Wijk Scheldebuurt
Hier zijn 1.579 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 33,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 531 | 33,6% | 23,9% | +9,7 pp | 0,5% |
| GroenLinks-PvdA | 381 | 24,1% | 27,1% | −3,0 pp | 0,3% |
| VVD | 270 | 17,1% | 9,7% | +7,4 pp | 0,6% |
| PVV | 72 | 4,6% | 6,9% | −2,3 pp | 0,2% |
| CDA | 63 | 4,0% | 3,9% | +0,1 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 57 | 3,6% | 5,6% | −1,9 pp | 0,2% |
| JA21 | 49 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp | 0,4% |
| Volt | 36 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp | 0,4% |
| SP | 28 | 1,8% | 2,6% | −0,9 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 24 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 0,3% |
| DENK | 16 | 1,0% | 7,4% | −6,4 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 14 | 0,9% | 2,4% | −1,5 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 9 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| BBB | 8 | 0,5% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 8 | 0,5% | 1,1% | −0,6 pp | 0,2% |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,4% | 0,2% | +0,1 pp | 0,6% |
| NSC | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp | 0,4% |
| NL PLAN | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +9,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 480 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0152% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 272 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Noorderakerweg 2 1.588 stemmen · DENK 31%
- Reinier Claeszenplein 12 1.578 stemmen · D66 33%
- Oranje-Vrijstaatplein 2 1.606 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Wisseloord 83 1.559 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Spaarndammerstraat 490 1.612 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- tt. Vasumweg 44 1.544 stemmen · D66 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.