Stembureau Het Sieraad in Amsterdam (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1057 DT · Wijk Hoofdweg e.o.

Hier zijn 1.589 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 41,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 664 41,8% 33,8% +8,0 pp 0,5%
D66 216 13,6% 9,9% +3,7 pp 0,5%
VVD 151 9,5% 11,8% −2,3 pp 0,3%
PVV 94 5,9% 9,6% −3,7 pp 0,2%
Volt 93 5,9% 3,8% +2,0 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 92 5,8% 4,8% +1,0 pp 0,5%
Nieuw Sociaal Contract 68 4,3% 6,6% −2,3 pp 0,2%
DENK 58 3,7% 7,5% −3,9 pp 0,2%
BIJ1 42 2,6% 2,3% +0,3 pp 0,4%
SP 37 2,3% 3,2% −0,9 pp 0,3%
Forum voor Democratie 16 1,0% 2,1% −1,1 pp 0,2%
CDA 15 0,9% 0,9% +0,1 pp 0,4%
BBB 10 0,6% 1,0% −0,4 pp 0,2%
JA21 7 0,4% 0,4% +0,0 pp 0,4%
BVNL / Groep Van Haga 6 0,4% 0,3% +0,0 pp 0,4%
50PLUS 5 0,3% 0,3% +0,0 pp 0,4%
ChristenUnie 3 0,2% 1,0% −0,8 pp 0,1%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 0,8%
LP 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 1,2%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,2% −0,1 pp 0,3%
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,0% +0,1 pp 1,6%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 0,3%
Splinter 1 0,1% 0,1% −0,1 pp 0,2%
PartijvdSport 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
SGP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +8,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
  • Qua gewicht is dit het 24e van de 496 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0155% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 265 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Amsterdam

Alle stembureaus in Amsterdam

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.