Stembureau Gymzaal Alexander Dumaslaan in Amsterdam (2023)
Postcode 1102 WD · Wijk Venserpolder
Hier zijn 505 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 132 | 26,1% | 33,8% | −7,6 pp | 0,1% |
| PVV | 68 | 13,5% | 9,6% | +3,8 pp | 0,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 54 | 10,7% | 6,6% | +4,1 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 48 | 9,5% | 1,0% | +8,5 pp | 1,2% |
| DENK | 46 | 9,1% | 7,5% | +1,6 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 35 | 6,9% | 2,3% | +4,6 pp | 0,4% |
| VVD | 28 | 5,5% | 11,8% | −6,2 pp | 0,1% |
| SP | 23 | 4,6% | 3,2% | +1,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 22 | 4,4% | 2,1% | +2,3 pp | 0,3% |
| D66 | 11 | 2,2% | 9,9% | −7,7 pp | 0,0% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 2,0% | 4,8% | −2,8 pp | 0,0% |
| Volt | 10 | 2,0% | 3,8% | −1,8 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 5 | 1,0% | 0,3% | +0,7 pp | 0,4% |
| BBB | 4 | 0,8% | 1,0% | −0,2 pp | 0,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,1% |
| CDA | 1 | 0,2% | 0,9% | −0,7 pp | 0,0% |
| JA21 | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| LP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,1% |
| Splinter | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| SGP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −7,7 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 423e van de 496 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 832 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Gymzaal Ottho Heldringstraat 506 stemmen · DENK 28%
- Sporthal Laan van Spartaan 502 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Zuiderlicht College Bovenbouw 508 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Ruby Luuk Workspaces 497 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Gymzaal Ottho Heldringstraat 511 stemmen · DENK 30%
- Doopsgezinde Singelkerk 485 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.