Stembureau Dam null in Amsterdam (2025)
Postcode 1012 RJ · Wijk Burgwallen-Nieuwe Zijde
Hier zijn 690 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 28,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 196 | 28,4% | 23,9% | +4,5 pp | 0,2% |
| GroenLinks-PvdA | 174 | 25,2% | 27,1% | −1,9 pp | 0,1% |
| VVD | 88 | 12,8% | 9,7% | +3,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 6,4% | 5,6% | +0,8 pp | 0,2% |
| JA21 | 32 | 4,6% | 2,6% | +2,0 pp | 0,3% |
| PVV | 27 | 3,9% | 6,9% | −3,0 pp | 0,1% |
| CDA | 26 | 3,8% | 3,9% | −0,1 pp | 0,2% |
| DENK | 26 | 3,8% | 7,4% | −3,7 pp | 0,1% |
| Volt | 20 | 2,9% | 2,2% | +0,7 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 16 | 2,3% | 2,4% | −0,0 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 13 | 1,9% | 2,0% | −0,1 pp | 0,2% |
| SP | 9 | 1,3% | 2,6% | −1,3 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 7 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,1% |
| BBB | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,2 pp | 0,1% |
| NSC | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,2% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,9% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 321e van de 480 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 622 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Postjesweg 125 691 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Kruislaan 224 687 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Stadhouderskade 89 Stadhouderszaal 692 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Nieuwe Ridderstraat 41 686 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Bezaanjachtplein 249 Bezaanjachtplein 249 694 stemmen · DENK 21%
- Recht Boomssloot 52 685 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.