Stembureau Cartesius Lyceum in Amsterdam
Postcode 1052 XN
Hier waren 970 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 970 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 212 | 21,9% | 17,9% | +3,9 pp | 0,3% |
| D66 | 186 | 19,2% | 16,1% | +3,1 pp | 0,3% |
| PvdA | 120 | 12,4% | 14,1% | −1,7 pp | 0,2% |
| VVD | 101 | 10,4% | 10,9% | −0,5 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 71 | 7,3% | 5,9% | +1,4 pp | 0,3% |
| Volt | 70 | 7,2% | 5,1% | +2,1 pp | 0,4% |
| SP | 37 | 3,8% | 3,0% | +0,8 pp | 0,4% |
| JA21 | 35 | 3,6% | 4,9% | −1,3 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 29 | 3,0% | 3,0% | −0,1 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 26 | 2,7% | 3,8% | −1,1 pp | 0,2% |
| CDA | 26 | 2,7% | 3,2% | −0,5 pp | 0,2% |
| De Vonk | 20 | 2,1% | 1,6% | +0,5 pp | 0,4% |
| DENK | 10 | 1,0% | 4,8% | −3,7 pp | 0,1% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 7 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,3% |
| De Stem Van Amsterdam | 6 | 0,6% | 1,2% | −0,5 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 4 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 0,1% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| BBB | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| Het Elan | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| Namens Amsterdammers. | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 104 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 93 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 53 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 49 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 46 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 38 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 36 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 23 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 23 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Elisabeth IJmker (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Marianne Brackel (VVD) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Elise Moeskops (D66) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +3,9 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 114e van de 459 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0127% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 355 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 879 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 970 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 974 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +4 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Er zijn 4 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,41% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Gymzaal Tos 975 stemmen · GROENLINKS 21%
- Sportzaal J.F. van Hengelstraat 968 stemmen · GROENLINKS 26%
- Muiderkerk 977 stemmen · GROENLINKS 23%
- Kerkgebouw De Ark 964 stemmen · PvdA 16%
- De Roode Bioscoop 978 stemmen · GROENLINKS 22%
- UvA - UB 960 stemmen · GROENLINKS 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.