Stembureau Brede school Annie MG Schmidt in Amsterdam
Postcode 1054 ZB
Hier waren 837 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 825 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 182 | 22,1% | 16,1% | +6,0 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 170 | 20,6% | 17,9% | +2,7 pp | 0,3% |
| PvdA | 125 | 15,2% | 14,1% | +1,1 pp | 0,3% |
| VVD | 91 | 11,0% | 10,9% | +0,2 pp | 0,2% |
| Volt | 51 | 6,2% | 5,1% | +1,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 48 | 5,8% | 5,9% | −0,1 pp | 0,2% |
| JA21 | 36 | 4,4% | 4,9% | −0,5 pp | 0,2% |
| SP | 24 | 2,9% | 3,0% | −0,1 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 23 | 2,8% | 3,0% | −0,3 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 18 | 2,2% | 3,8% | −1,6 pp | 0,1% |
| CDA | 14 | 1,7% | 3,2% | −1,5 pp | 0,1% |
| DENK | 9 | 1,1% | 4,8% | −3,7 pp | 0,1% |
| De Vonk | 7 | 0,8% | 1,6% | −0,8 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 7 | 0,8% | 0,7% | +0,2 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 5 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 4 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,3% |
| BBB | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| Het Elan | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,6% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| Partij voor Morgen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,2% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,2% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| LCA | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| De Nieuwe Politiek | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,1% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Namens Amsterdammers. | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Stem Van Amsterdam | 0 | 0,0% | 1,2% | −1,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 96 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 83 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 41 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 40 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 34 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 28 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Angelo Delsen (SP) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Anne de Jong (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Nora Ait Boubker (D66) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Elise Moeskops (D66) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 166e van de 459 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 417 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 760 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 837 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 832 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −5 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,8%) |
Er zijn 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,84% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Wachterliedpaviljoen 827 stemmen · GROENLINKS 25%
- Regenboog De Derde Schinkel 824 stemmen · D66 23%
- Hogeschool Ipabo 827 stemmen · DENK 29%
- Wackersacademie 822 stemmen · D66 21%
- Calvijn College Amsterdam 828 stemmen · GROENLINKS 20%
- Haarlemmermeerstation 821 stemmen · D66 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.