Stembureau Arti et Amicitiae in Amsterdam (2023)
Postcode 1012 LB · Wijk Burgwallen-Nieuwe Zijde
Hier zijn 892 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 38,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 346 | 38,8% | 33,8% | +5,0 pp | 0,2% |
| VVD | 126 | 14,1% | 11,8% | +2,3 pp | 0,3% |
| D66 | 99 | 11,1% | 9,9% | +1,2 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 72 | 8,1% | 4,8% | +3,3 pp | 0,4% |
| PVV | 56 | 6,3% | 9,6% | −3,3 pp | 0,1% |
| Volt | 56 | 6,3% | 3,8% | +2,5 pp | 0,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 42 | 4,7% | 6,6% | −1,9 pp | 0,2% |
| SP | 30 | 3,4% | 3,2% | +0,2 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 23 | 2,6% | 2,3% | +0,3 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 13 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,1% |
| CDA | 6 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| DENK | 6 | 0,7% | 7,5% | −6,8 pp | 0,0% |
| ChristenUnie | 5 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 4 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 0,3% |
| BBB | 3 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 0,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,1% |
| JA21 | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,2% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −6,8 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 194e van de 496 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 471 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- NH Museum Quarter 894 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Hotel NH Amsterdam Noord 892 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Buurthuis Jacob Maris 894 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Sportzaal Jan de Louter 891 stemmen · DENK 39%
- Tent Levantplein 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 49%
- Buurthuis De Aker 890 stemmen · DENK 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.